W jaki sposób uzyskasz pożyczkę ratalną?

W jaki sposób uzyskasz pożyczkę ratalną?

Pożyczki ratalne można uzyskać za pośrednictwem banku, kasy spółdzielczej, pożyczkodawcy internetowego lub chwilówek. Kredyt z zabezpieczeniem ma najniższe opłaty i oprocentowanie. Za to pożyczki bez BIK, gdzie pożyczkodawca nie sprawdza zaległości, należą do tych najdroższych, bo bardziej ryzykownych.

Wielu pożyczkodawców umożliwia ubieganie się o kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy lub pożyczkę osobistą wygodnie przez Internet – wystarczy wypełnić formularz, a decyzja w przypadku małych kwot trwa zwykle minutę i odbywa się z automatu. Pożyczki na samochód i kredyty hipoteczne wymagają dokładniejszego sprawdzenia historii kredytowej i zdolności kredytowej. Podobnie jak w przypadku wszystkich pożyczek, pożyczkodawca decyduje o tym czy udzielić Ci kredytu na podstawie dochodów, historii kredytowej i doświadczenia kredytowego.

Bez względu na to jakiej pożyczki szukasz, zalecamy sprawdzenie oprocentowania u kilku różnych pożyczkodawców przed podjęciem ostatecznej decyzji. Wielu internetowych pożyczkodawców oferuje wstępną kwalifikację, proces, w którym podajesz kilka informacji o sobie i pożądanych warunkach pożyczki w zamian za szybką decyzję, czy kwalifikujesz się do pożyczki. Wstępna kwalifikacja wykorzystuje miękką kontrolę kredytową, co oznacza, że ​​nie ma ona wpływu na Twoją zdolność kredytową.

Alternatywy dla kredytów ratalnych

Pożyczki ratalne to nie jedyny sposób na dostęp do gotówki potrzebnej do dokonania dużych zakupów czy spłaty zadłużenia. Masz kilka innych opcji. Oto kilka z nich:

  • Osobiste linie kredytowe – To zazwyczaj niezabezpieczone, odnawialne konto linii kredytowej o zmiennym oprocentowaniu. Konta te działają podobnie jak karta kredytowa. Ubiegasz się o określoną kwotę kredytu, a następnie uzyskujesz dostęp do pieniędzy w razie potrzeby. Spłaty zależą od wykorzystanej kwoty pieniędzy na rachunku osobistym. Ubieganie się o linię kredytową na rachunku bankowym zazwyczaj nie wymaga zabezpieczenia, takiego jak Twój dom lub mieszkanie. Rachunek z debetem są jednak często zarezerwowane dla konsumentów o bardzo dobrej historii kredytowej.
  • Pożyczki dla zadłużonych – Ogólnie oferowane przez pożyczkodawców internetowych chwilówki są skierowane do tych, którzy nie mają silnej dobrej kredytowej, jest ona niewielka lub nie mają jej wcale.
  • Pożyczki dla kredytodawców – W przypadku pożyczki dla kredytodawców, nie otrzymujesz gotówki z góry. Zamiast tego pożyczkodawca deponuje kwotę pożyczki na bezpiecznym koncie oszczędnościowym kontrolowanym przez pożyczkodawcę. Konsument dokonuje stałych miesięcznych wpłat na poczet pożyczki przez określony czas, a po całkowitym spłaceniu salda pożyczki pożyczkodawca uwalnia środki. Główną zaletą kredytu jest to, że w okresie spłaty pożyczkodawca będzie zgłaszał do biur kredytowych terminowe płatności. Więc nawet jeśli nie będziesz mieć dostępu do gotówki w tym okresie, nadal będziesz poprawiać swoją zdolność kredytową.