Revolut – inwestowanie w kryptowaluty na popularnym portfelu

Revolut inwestowanie w kryptowaluty na popularnym portfelu

Jeśli myślałeś o inwestowaniu w kryptowaluty, prawdopodobnie słyszałeś o Revolut. Firma ta jest popularnym portfelem do handlu kryptowalutami, ale jej skupienie się na kryptowalutach w porównaniu z pieniędzmi fiat oznacza, że istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz inwestować w Bitcoin i Ethereum. Chociaż Revolut pobiera opłatę za kupno i sprzedaż kryptowalut, oferuje również możliwość zwrotu gotówki i portfele z wieloma znakami zabezpieczającymi, aby chronić Twoje środki. Jeśli jesteś początkujący, Revolut prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Revolut skupia się na kryptowalutach vs fiat

W przeciwieństwie do innych portfeli kryptowalutowych, Revolut skupia się na kryptowalutach, a nie na inwestowaniu w fiat. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy są zainteresowani kryptowalutami, ale nie chcą otwierać konta na nieznanej platformie. Firma oferuje bezpłatny portfel i kartę z siedzibą w Wielkiej Brytanii, obniżenie opłat za korzystanie z bankomatów oraz ekspresowe dostawy na całym świecie. Użytkownicy wymieniają również szeroką gamę akcji. Revolut ułatwia również handel kryptowalutami i oferuje przyzwoity wybór kryptowalut.

Revolut jest doskonałym przykładem portfela kryptowalutowego, ale należy pamiętać, że nie zajmuje się on rzeczywistymi kryptowalutami. Pozwala on użytkownikom uczestniczyć w działaniach związanych z instrumentami pochodnymi, umożliwiając kupno i sprzedaż różnych kryptowalut. Serwis obsługuje obecnie pięć głównych kryptowalut, które zostały wybrane na podstawie list rankingowych popularności. Ci, którzy poważnie myślą o inwestowaniu w kryptowaluty i fiat, powinni szukać gdzie indziej.

Aplikacja mobilna firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii umożliwia użytkownikom transfer kryptowalut do innych portfeli. Etos firmy opiera się na idei zakłócania funkcjonowania tradycyjnych, drogich banków. Dyrektor generalny firmy, Alex Storonsky, głośno mówi o braku zainteresowania kryptowalutami ze strony instytucji. Nie sądzi on, że banki w najbliższym czasie nadrobią zaległości. Innym powodem, dla którego Revolut nie jest najlepszą opcją dla inwestycji w kryptowaluty, jest fakt, że nie obsługuje on transferu kryptowalut do innych portfeli.

Revolut to brytyjska platforma bankowości cyfrowej. Platforma oferuje karty debetowe, handel akcjami i kryptowalutami. Ponadto, oferuje również kartę debetową, która może być używana do transakcji w świecie rzeczywistym. Jeśli potrzebujesz przelać pieniądze fiat, możesz użyć swojej karty debetowej w Revolut. Akceptuje również karty Visa i MasterCard do dokonywania zakupów.

Revolut jest dostępny dla mieszkańców Czech, Austrii, Bułgarii i Chorwacji. Nie obsługuje wszystkich głównych kryptowalut. Obsługuje jednak kilka najpopularniejszych i najbardziej dochodowych kryptowalut. Oznacza to, że większość osób będzie musiała zapłacić niewielką prowizję przy handlu kryptowalutami. Jest to minus inwestycji w kryptowaluty, ale jeden z tych, które Revolut chce podkreślić.

Opłaca za kupno i sprzedaż kryptowalut

Revolut od dawna pozwala swoim klientom kupować i sprzedawać kryptowaluty, ale ostatnio usługa ta stała się darmowa dla osób z USA. Nowa polityka zwolnień z opłat oznacza, że klienci Revolut mogą handlować kryptowalutami o wartości do 200 000 USD miesięcznie bez ponoszenia żadnych opłat prowizyjnych. Wcześniej serwis pobierał od 1,5% do 2,5% za każdą transakcję. Ponadto, klienci z USA mogą teraz korzystać z darmowych wypłat z bankomatów poza siecią oraz dokonywać przelewów do 10 tys. dolarów miesięcznie.

Aplikacja Revolut automatycznie sumuje kwoty wydawane na każdy rodzaj wymiany. Konta Standard i Plus mogą wymieniać do 1 000 EUR lub GBP miesięcznie bez ponoszenia dodatkowych opłat. Partnerzy Revolut zajmujący się wymianą kryptowalut korzystają z tej samej formuły co Coinbase, więc nie trzeba się martwić o algorytm cenowy Revolut. Usługa pobiera również 2,5% marży od ceny VWAP.

Kolejną dużą wadą Revolut jest brak wyczerpującej listy kryptowalut. Większość inwestorów kryptowalutowych kupuje i sprzedaje swoje waluty za pomocą tej samej aplikacji. Niestety, Revolut nie obsługuje stakowania kryptowalut. Jednak większość popularnych kryptowalut jest dostępna w aplikacji Revolut. Jeśli jednak szukasz możliwości kupna i sprzedaży kryptowalut bez prowizji, istnieje wiele innych opcji.

Revolut to doskonały wybór dla inwestycji w kryptowaluty w USA. Oferuje on bezpłatną międzybankową wymianę walut, kartę debetową do wysyłania i odbierania środków oraz bezpłatne doładowania kryptowalutami. Minusem jest to, że opłaty Revolut są znacznie wyższe niż w przypadku innych aktywów kryptowalutowych, w tym eToro. Co więcej, kryptowaluty nie są regulowane w Wielkiej Brytanii ani UE, więc ochrona konsumentów jest zerowa.

Revolut oferuje kursy wymiany walut zbliżone do kursów spot. Aby kupować i sprzedawać kryptowaluty, musisz najpierw otworzyć konto. Wpłać pieniądze za pomocą karty debetowej, karty kredytowej, numeru IBAN lub przelewu bankowego. Następnie możesz używać karty do dokonywania zakupów online, w sklepach i wypłat z bankomatów. Jeśli jesteś zainteresowany używaniem karty debetowej Revolut do dokonywania zakupów, możesz używać jej z kartami Visa lub MasterCard.

Oferuje możliwości zwrotu gotówki

Aplikacja Revolut może być przydatna do przechowywania kryptowalut, ale nie zapewnia platformy do zakupu lub transferu kryptowalut. Zapewnia jednak usługi, które pomagają śledzić kursy i ustawiać powiadomienia, dzięki czemu nie przegapisz ważnych aktualizacji wartości swojej kryptowaluty. Chociaż portfel jest dobry dla początkujących, jeśli poważnie myślisz o kryptowalutach, prawdopodobnie będziesz chciał poszukać gdzie indziej.

Mimo pewnych zastrzeżeń, zespół obsługi klienta Revolut ciężko pracował, aby poprawić jakość swoich usług. Klienci mogą skontaktować się z zespołem obsługi klienta za pośrednictwem czatu na żywo, poczty elektronicznej lub telefonu. Osoby posiadające konto Metal lub Premium mogą częściej otrzymywać pomoc. Revolut oferuje również usługę oddzwaniania dla tych, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy. Możesz nawet zablokować swoją kartę, dzwoniąc na numer obsługi klienta.

Oprócz programu zwrotu gotówki, Revolut zapewnia również wiele innych korzyści, w tym bezpłatne przelewy międzynarodowe i kursy wymiany walut w czasie rzeczywistym. Oferuje również 0% prowizji od zakupów za granicą. A jeśli nie chcesz wydawać swoich kryptowalut za granicą, Revolut oferuje kartę, która pozwala na wydawanie pieniędzy na całym świecie przy 0% opłatach prowizyjnych. A ponieważ karta obsługuje 30 walut krajowych, kupowanie i sprzedawanie kryptowalut jest tak proste, jak kilka kliknięć.

Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu w kryptowaluty, Revolut ma również konto biznesowe dla firm, które znajdują się w Europejskim Obszarze Gospodarczym, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które prowadzą działalność międzynarodową, ponieważ firma jest otwarta na przelewy międzynarodowe. Możesz również bezpłatnie korzystać z międzynarodowej sieci bankomatów Revolut. Wreszcie, jeśli nie chcesz inwestować w kryptowaluty, Revolut oferuje ubezpieczenie podróżne w konkurencyjnych cenach.

Karta Revolut jest podobna do standardowej karty bankowej, ale z drobnymi różnicami. W przeciwieństwie do tradycyjnych kart bankowych, pozwala ona na dokonywanie płatności i przelewów w kryptowalutach, a także na wpłacanie i wypłacanie gotówki z bankomatów. Karta Revolut jest powszechnie akceptowana przez handlowców, a Revolut pobiera jedynie standardową opłatę za wypłaty w walutach obcych. Opłata ta jest zwykle znoszona, jeśli korzystasz z subskrypcji Revolut Metal.

Używa portfeli typu multi-sig

Branża kryptowalutowa przeżywa boom pod względem wolumenu, użytkowników i ogólnej wyceny rynku. Duże instytucje finansowe szybko rozwijają swoje usługi i możliwości w ramach ekosystemu aktywów cyfrowych, a Revolut nie jest inny. Startup świadczący usługi finansowe dąży do tego, aby stać się punktem kompleksowej obsługi dla swoich klientów, a jego usługa kryptowalutowa jest kluczowym elementem ogólnej strategii mającej na celu osiągnięcie rentowności i wzrostu.

W przypadku portfeli typu multi-sig inwestorzy mają wiele kluczy prywatnych. Do przeprowadzenia transakcji potrzebują podpisu dwóch lub więcej stron. Wadą tego rozwiązania jest to, że przesyłanie środków trwa dłużej i wymaga uwierzytelniania dwuskładnikowego, co może być kłopotliwe dla wielu użytkowników. Może to jednak zapewnić dodatkowy spokój ducha, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Ponadto, portfele MultiSig wymagają wielokrotnego podpisywania każdej transakcji, co może zająć sporo czasu.

Pomimo, że MultiSig był kiedyś najszerzej akceptowanym schematem bezpiecznych wielostronnych transakcji kryptowalutowych, niedawna decyzja SBI Holdings, aby zamiast niego używać Threshold Signatures, była znaczącym krokiem we właściwym kierunku dla branży. W rzeczywistości dyrektor generalny Binance niedawno tweetnął, że Threshold Signatures jest lepszy od MultiSig. Dwudziestu różnych dostawców ogłosiło plany zaoferowania portfeli Threshold Signature i technologii licencjonowalnej.

W przeciwieństwie do innych banków kryptowalutowych, Revolut oferuje unikalne regionalne konto bankowe. Nuri i Monzo oferują tylko lokalne konta bankowe w Wielkiej Brytanii i Niemczech, podczas gdy Revolut oferuje oba te konta. Ponadto, większość użytkowników banków kryptowalutowych chce mieć dostęp do karty debetowej, aby móc wydawać swoje środki w świecie rzeczywistym. Karta debetowa może być używana do zakupów w sklepach, wypłat z bankomatów i transakcji online za pomocą karty Visa lub MasterCard.

Revolut to firma fintech, która rozpoczęła działalność w 2015 roku. Ma prawie 2 miliony użytkowników na całym świecie i z dnia na dzień wciąż się rozwija. W przeciwieństwie do tradycyjnych banków jest całkowicie niezależna, umożliwiając użytkownikom inwestowanie w wielu walutach za pomocą tylko jednego konta. Poza aspektami bankowymi, firma oferuje również kartę z nagrodami w postaci zwrotu gotówki, a także konto oszczędnościowe z niskimi opłatami za wysyłanie pieniędzy za granicę.