Kryptowaluty – jak zacząć?

kryptowaluty jak zacząć

Wielu z Was pewnie słyszało o kryptowalutach. W poniższym artykule dowiecie się przede wszystkim co to są kryptowaluty oraz jak działają. Ponadto poznacie rodzaje kryptowalut, jak to się „je” czyli jak zacząć krok po kroku oraz czy i ile można na nich zarobić. Przede wszystkim jak inwestować w kryptowaluty. Zachęcamy również do kontaktu, jeśli coś dla Was nadal jest niejasne.


Kryptowaluty co to?

Kryptowaluta to internetowy środek wymiany, który wykorzystuje funkcje kryptograficzne do przeprowadzania transakcji finansowych. Wykorzystują one technologię blokowania, aby osiągnąć decentralizację, przejrzystość i niezmienność. Najważniejszą cechą kryptowaluty jest to, że nie jest ona kontrolowana przez żadną centralną władzę: zdecentralizowany charakter blockchain sprawia, że cyfrowe waluty są teoretycznie odporne na stare sposoby kontroli i interwencji rządu.

Kryptowaluty mogą być wysyłane bezpośrednio między dwiema stronami za pomocą kluczy prywatnych i publicznych. Przelewy te można dokonywać przy minimalnych opłatach manipulacyjnych, co pozwala użytkownikom uniknąć wysokich opłat pobieranych przez tradycyjne instytucje finansowe.

Jak działają kryptowaluty?

Niewiele osób wie, ale kryptowaluty pojawiły się jako produkt uboczny innego wynalazku. Satoshi Nakamoto, nieznany wynalazca Bitcoin czyli pierwszej i jak dotąd najważniejszej kryptowaluty nigdy nie zamierzał wymyślać waluty.

jak działają kryptowalutyW ogłoszeniu o Bitcoinie pod koniec 2008 roku Satoshi powiedział, że opracował „elektroniczny system gotówki typu peer-to-peer.Jego celem było wynalezienie czegoś; Wiele osób nie było w stanie stworzyć przed pojawieniem się cyfrowych pieniędzy. Ogłoszenie pierwszego wydania Bitcoin nowego systemu e-gotówki, który wykorzystuje sieć peer-to-peer, aby zapobiec podwójnym wydatkom. Jest całkowicie zdecentralizowany bez serwera lub centralnej władzy.


Najważniejszą częścią wynalazku Satoshi było to, że znalazł sposób na zbudowanie zdecentralizowanego cyfrowego systemu monetarnego. W latach dziewięćdziesiątych było wiele prób stworzenia cyfrowych pieniędzy, ale wszystkie zawiodły.


Po ponad dziesięciu latach nieudanych systemów opartych na zaufaniu stron trzecich (Digicash itp.) Mam nadzieję, że będą w stanie dokonać rozróżnienia, że po raz pierwszy wiem, że wypróbowujemy system oparty na poufności. Po tym, jak wszystkie scentralizowane próby zawiodły Satoshi próbował zbudować cyfrowy system monetarny bez centralnego podmiotu. Jako sieć peer-to-peer do udostępniania plików. Ta decyzja była narodzinami kryptowaluty. Brakującą częścią, którą Satoshi znalazł, by zrealizować cyfrowe pieniądze. Powód tego jest nieco techniczny i skomplikowany, ale jeśli go zdobędziesz będziesz wiedział więcej o kryptowalutach niż większość ludzi. Spróbujmy więc zrobić to tak prosto, jak to tylko możliwe.

Aby zrealizować cyfrową gotówkę potrzebujesz sieci płatności z rachunkami, saldami i transakcjami. Łatwo to zrozumieć. Jednym z głównych problemów, które musi rozwiązać każda sieć płatnicza, jest zapobieganie tak zwanym podwójnym wydatkom: zapobieganie wydawaniu tej samej kwoty dwukrotnie przez jedną organizację. Zwykle robi to centralny serwer, który prowadzi rejestr sald. W zdecentralizowanej sieci nie ma takiego serwera. W związku z tym do wykonania tej pracy potrzebny jest każdy pojedynczy obiekt sieci. Każdy węzeł w sieci powinien mieć listę wszystkich transakcji, aby sprawdzić czy przyszłe transakcje są ważne, czy też nie występuje próba podwojenia wydatków.


Ale jak te byty mogą zachować konsensus co do tych wpisów?

Jeśli rówieśnicy sieci różnią się poglądami tylko na temat jednego, niewielkiego bilansu wszystko jest zepsute. Potrzebują absolutnego konsensusu. Zwykle bierzesz ponownie, organ centralny, aby zadeklarować prawidłowy stan sald. Ale jak można osiągnąć konsensus bez władzy centralnej? Nikt nie wiedział, dopóki Satoshi nie pojawił się znikąd. W rzeczywistości nikt nie wierzył, że to w ogóle możliwe. Satoshi udowodnił, że tak jest. Jego główną innowacją było osiągnięcie konsensusu bez władzy centralnej. Kryptowaluty są częścią tego rozwiązania.

Rodzaje Kryptowalut

bitcoinBitcoin

Jedyny i niepowtarzalny, pierwszy i najbardziej znany. Bitcoin służy jako cyfrowy złoty standard w całej branży kryptowalut jest używany jako globalny środek płatniczy i jest de facto walutą cyberprzestępczości taką jak darknet markets lub ransomware. Po siedmiu latach istnienia cena bitcoina wzrosła z zera do ponad 650 USD, a wolumen transakcji osiągnął ponad 200 000 codziennych transakcji. O Bitcoinie pisaliśmy w poradniku „Bitcoin jak zacząć„, który przekaże wam więcej informacji na temat tej waluty.

ethernumEthereum

Pomysł młodego geniusza kryptograficznego Vitalika Buterina wspiął się na drugie miejsce w hierarchii kryptowalut. Oprócz Bitcoin jego blockchain sprawdza nie tylko zestaw kont i sald, ale także tak zwane Stany. Oznacza to, że Ethereum może obsługiwać nie tylko transakcje, ale także złożone kontrakty i programy.

Ta elastyczność sprawia, że Ethereum jest idealnym narzędziem dla aplikacji blockchain. Ale za to trzeba zapłacić. Po złamaniu Dao-inteligentnego kontraktu opartego na Ethereum twórcy postanowili zrobić hardfork bez konsensusu, co doprowadziło do powstania Ethereum Classic. Ponadto istnieje kilka klonów Ethereum, a sam Ethereum jest gospodarzem kilku tokenów takich jak DigixDAO i Augur. To sprawia, że Ethereum jest bardziej rodziną kryptowalut niż jedną walutą.

rippleRipple

Chociaż Ripple ma własną kryptowalutę-XRP jest bardziej siecią do obsługi IOUs niż samą kryptowaluta. XRP waluta służy nie jako środek do przechowywania i wymiany wartości, ale raczej jako token do ochrony sieci przed spamem.

Ripple w przeciwieństwie do Bitcoin i Ethereum nie ma górnictwa, ponieważ wszystkie monety są już wcześniej wydobywane. Ripple zyskał ogromną wartość w przestrzeni finansowej, ponieważ wiele banków dołączyło do sieci Ripple.

LitecoinLitecoin

Lightcoin był jedną z pierwszych kryptowalut po Bitcoinie i oznaczony jako srebro do cyfrowego złota Bitcoin. Szybciej niż Bitcoin z większą liczbą tokenów i nowym algorytmem wydobywczym, Litecoin był prawdziwą innowacją. Idealnie przystosowaną do bycia mniejszym bratem Bitcoin. Ułatwiło to pojawienie się kilku innych kryptowalut, które korzystały z jego bazy kodów, ale uczyniły ją jeszcze łatwiejszą. Przykładami mogą być Dogecoin lub Feathercoin.

Chociaż Litecoin nie był w stanie znaleźć prawdziwego zastosowania i stracił drugie miejsce po bitcoinie nadal jest aktywnie rozwijany i handlowany oraz przechowywany jako kopia zapasowa jeśli Bitcoin zawiedzie.

moneroMonero

Monero jest najbardziej uderzającym przykładem algorytmu CryptoNight. Algorytm ten został wynaleziony, aby dodać funkcje prywatności czego brakuje Bitcoin. Jeśli używasz Bitcoin każda transakcja jest udokumentowana w blockchain i można ją śledzić. Wraz z wprowadzeniem koncepcji zwanej sygnaturami pierścieniowymi algorytm CryptoNight był w stanie przeciąć ten ślad.

Pierwsza implementacja CryptoNight, Bytecoin została mocno uprzedzona, a tym samym odrzucona przez społeczność. Monero był pierwszym klonem bytecoin bez wcześniejszego przygotowania i podniósł wiele klęsk. Istnieje kilka innych inkarnacji cryptonote z własnymi niewielkimi ulepszeniami, ale żadna z nich nigdy nie osiągnęła takiej popularności jak Monero. Popularność Monero osiągnęła szczyt latem 2016 roku, kiedy niektóre rynki darknetu zdecydowały się przyjąć go jako walutę. Doprowadziło to do stałego wzrostu cen, a rzeczywiste wykorzystanie Monero wydaje się być rozczarowująco małe.

Kryptowaluty – jak zacząć zarabiać?

Pomimo tego, że wszystko wydaje się tak bardzo skomplikowane, to w rzeczywistości nie jest. Chcesz się dowiedzieć jak zacząć zarabiać? Nic prostszego. Oto kilka kroków, by kupić kryptowaluty i zarobić pierwsze pieniądze.

Binance – rejestracja oraz wpłata środków

binance rejestracja i jak wpłacić

 • Załóż konto na na przykład Binance. Tu jest link do rejestracji: https://accounts.binance.com/pl/register.
 • Polecamy pobranie aplikacji w Google Play lub iOS Store.
 • W aplikacji wchodzimy na Portfel, następnie Wpłać.
 • W kolejnym kroku wybieramy GOTÓWKA.
 • Wybieramy EURO.
 • Następnie klikamy na Przelew Bankowy bądź Karta Bankowa. Polecamy drugą opcję.
 • Wpisujemy dane do karty oraz kwotę jaką chcemy wpłacić. Nie musimy mieć konta w danej walucie, bank sam przeliczy po swoim kursie.
 • Transakcję potwierdzamy w banku.
 • To wszystko! Pieniądze trafią na nasz portfel po kilku minutach.
 • Teraz, w aplikacji wybieramy RYNKI i wpisujemy kryptowalutę, która chcemy kupić w opcji CRYPTO/EURO (CRYPTO oznacza skrót kryptowaluty).
 • Wchodząc dalej, wpisujemy kwotę jaką mamy w portfelu lub zaznaczamy 100% i klikamy KUP.
 • Gotowe. Mamy już swoje pierwsze kryptowaluty. Teraz, czekamy na wzrosty i mamy nadzieję, że będziemy bogaci.

Podsumowanie

Ponadto istnieją setki kryptowalut kilku rodzin. Większość z nich to nic więcej niż próby dotarcia do inwestorów i szybkiego zarabiania pieniędzy, ale wiele z nich obiecuje platformy do testowania innowacji w technologii kryptowalut. Przypominamy, iż w naszej bazie polecanych inwestycjach posiadamy takie artykuły jak:

Zalecamy uzyskanie jedynie rzetelnych informacji, które znajdą Państwo na naszej stronie! Jeśli interesują Państwa inne źródła dochodu niż giełdy kryptowalut, ale chcą nadal zarabiać przez internet, to odsyłamy do naszego poradnika jak szybko zarobić pieniądze. Pozdrawiamy i życzymy wysokich zarobków!