Jak NFT powiązane z własnością osobistą i kryptowalutami mogą wpłynąć na handel cyfrowy

NFT zaczynają ewoluować w nowe formy

NFT powiązane z kryptowalutami i oparte na popkulturze są przykładami tych ewoluujących technologii. W tym artykule przyjrzymy się, w jaki sposób NFT związane z własnością osobistą i kryptowalutami mogą wpłynąć na handel cyfrowy. NFT to świetny sposób na tworzenie i handel rzadkimi obiektami cyfrowymi. Jeśli jednak planujesz wykorzystywać te technologie do celów komercyjnych, upewnij się, że wiesz, czym one są.

NFT powiązane z kryptowalutami

NFT powiązane z kryptowalutami pojawiły się w ostatnich latach jako alternatywny sposób zarządzania aktywami cyfrowymi i przeprowadzania transakcji. Mają one wiele zastosowań, od łączenia artystów i publiczności po zarządzanie tożsamością i usuwanie pośredników. Wiele z tych zastosowań nie zostało jeszcze wykorzystanych. Niektóre z nich poczyniły już znaczące postępy, ale wiele jest dopiero w powijakach. Niniejszy artykuł analizuje niektóre z tych wyłaniających się form.

Jednym z przykładów jest wykorzystanie NFT w aukcjach. Można je również wykorzystywać w konkursach, loteriach i turniejach. Jednak najbardziej intrygujący jest potencjał twórców cyfrowych, którzy mogą czerpać zyski z tych nowych form dystrybucji. Wraz z pojawieniem się kryptowalut NFT, branża treści cyfrowych ma szansę na ogromny rozwój, dzięki czemu proces tworzenia, sprzedaży i przechowywania treści stanie się łatwiejszy niż kiedykolwiek.

Jednym ze sposobów, w jaki NFT mogą przynieść korzyści środowisku, jest demokratyzacja własności aktywów fizycznych. Na przykład, o wiele łatwiej jest podzielić cyfrową nieruchomość pomiędzy kilku właścicieli, niż podzielić nieruchomość fizyczną. Dodatkowo, etyka tokenizacji może mieć zastosowanie do innych aktywów. Na przykład, obrazy nie potrzebują jednego właściciela, ale wielu właścicieli może zwiększyć ich wartość. Ponadto NFT mogą pomóc środowisku naturalnemu, zmniejszając zapotrzebowanie na paliwa kopalne.

Regulacja nowych technologii finansowych stanowi poważne wyzwanie, ponieważ wiele związanych z nimi warunków nie zostało jeszcze jasno zdefiniowanych. Przed zainwestowaniem w nowe technologie finansowe należy zasięgnąć porady prawnej i zrozumieć, w jaki sposób regulacje prawne obowiązujące w danym kraju mają zastosowanie do tych nowych technologii. Ponadto należy zadbać o to, by umowy i warunki świadczenia usług były jasne i szczegółowe. Wszystko to pomoże uniknąć sporów w przyszłości.

NFT oparte na kulturze pop

Artyści włączają się w szał kryptowalutowy, tworząc nowe formy NFT. Popularni artyści muzyczni, tacy jak Lil Nas X, stworzyli nowe NFT, a Megan Thee Stallion, piosenkarka rapowa, promuje ten pomysł wśród swoich fanów. Popularność zdobywają również NFT oparte na popkulturze. Ostatnio Quentin Tarantino obiecał sprzedać siedem scen z Pulp Fiction jako NFT, ale jego wysiłki zostały zagrożone pozwem sądowym ze strony Miramax. Artyści tacy jak Nicola Yoon i Adam Silvera wyrazili zainteresowanie założeniem własnych kolektywów, a wielu z nich wykorzystuje NFT jako sposób na zarabianie pieniędzy.

Gwiazdy i popularne osobistości stają się największymi motorami sprzedaży NFT. Justin Bieber i Jimmy Fallon zakupili ostatnio NFT od Bored Ape, co spowodowało gwałtowny wzrost sprzedaży i szum na rynku. Ten rodzaj szumu jest tym, do czego dąży rynek NFT, a celebryci i gwiazdy muzyki pop stają się coraz bardziej wpływowi w przestrzeni NFT. Podobnie Steve Aoki współpracuje z serią fantasy The Untamed, aby wydać oficjalne produkty NFT.

Najpopularniejsze NFT są połączeniem popkultury i gier. Artysta Grimes sprzedał ostatnio serię cyfrowych perfum inspirowanych mitologią grecką. Te NFT sprzedały się za ponad 5,8 miliona dolarów w mniej niż 20 minut i nadal się rozwijają. Innymi przykładami NFT opartych na popkulturze są EtherRocks komików stand-upowych, które są JPEG-ami skał z kreskówek i zostały sprzedane za miliony dolarów.

Blockchain będzie zawierał informacje o pochodzeniu dzieła, szczegóły dotyczące praw autorskich i informacje o otoczeniu. Standardową umowę między artystą a fanem można łatwo sporządzić w blockchainie, a NFT mogą śledzić pełną historię transakcji aż do momentu wybicia monety. Stanowi to niepodważalny dowód własności. Blockchain pozwoli również kolekcjonerom na zbieranie NFT opartych na kulturze popularnej.

Rozszerzalne NFT

Istnieje kilka sposobów, w jaki NFT mogą zrewolucjonizować świat inwestycji. Po pierwsze, mogą one zdemokratyzować inwestowanie poprzez frakcjonalizację aktywów fizycznych. Nieruchomości cyfrowe o wiele łatwiej podzielić między wielu właścicieli niż nieruchomości fizyczne. Tę etykę tokenizacji można również zastosować do innych aktywów, takich jak obrazy. Cyfrowy odpowiednik obrazu może mieć wielu właścicieli, co może zwiększyć jego wartość.

Jednym ze sposobów tworzenia NFT jest przechowywanie łatwo powielanych plików cyfrowych jako osobnego pliku, z oryginałem w osobnym pliku. W ten sposób użytkownicy mogą zidentyfikować, która kopia jest oryginalna, a która nie. Chociaż NFT są często tworzone z futurystycznych dzieł sztuki, każdy rodzaj pliku cyfrowego może zostać przekształcony w NFT. Nawet tweety i memy zostały przekształcone w NFT.

Niegrywalne tokeny mogą również pełnić funkcję kart członkowskich, biletów i kluczy cyfrowych do przestrzeni internetowych. Technologia blockchain umożliwia wysyłanie produktów bezpośrednio do posiadaczy tokenów. W rezultacie tokeny te mają ogromny potencjał tworzenia bardzo zaangażowanych społeczności. Jeśli jesteś zainteresowany zaangażowaniem się w świat kryptowalut, rozważ dowiedzenie się więcej o NFT i ich potencjale na przyszłość. Kiedy już zrozumiesz ich zastosowanie, będziesz gotowy, by zacząć tworzyć własne.

Użycie NFT już zmieniło sposób, w jaki ludzie dzielą się informacjami cyfrowymi. Nowe aplikacje NFT mają na celu połączenie własności online i przypadków użycia offline. Restauracje już teraz wykorzystują NFT, aby uprościć rezerwacje online. Branża sprzedaży biletów jest również jednym z głównych beneficjentów NFT. Z pomocą tych nowych technologii obiekty mogą oferować nabywcom biletów dodatkowe korzyści i pobierać tantiemy z tytułu wtórnej sprzedaży biletów.

Własność prywatna

Wyłonienie się metawersum było przewidywane od lat. Pierwszym dużym filmem, który powstał na ten temat, był Ready Player One. Nie jest jednak jasne, czy to rzeczywiście nowe medium, czy tylko moda. Metawersja wciąż czeka na zabójczą aplikację, która wprowadzi ją do miliardów domów, tak jak to się stało z pocztą elektroniczną i mediami społecznościowymi. Podobnie jak w przypadku poczty elektronicznej, w metawersum istnieje wiele konkurujących ze sobą systemów, które walczą o przewagę wirusową. NFT mogą być właśnie tą zabójczą aplikacją.

W przeciwieństwie do fizycznej oferty nieruchomości, rynek NFT umożliwia ludziom jednoczesną wymianę wielu przedmiotów. Przedmioty te są pogrupowane w kolekcje, które mają pewne wspólne cechy. Mogą one obejmować wszystko – od wirtualnych przestrzeni w grach online po różne przedmioty. Większość kolekcji dzieli się na sześć kategorii. Zostały one przedstawione na rys. 1a. Mimo dużej różnorodności kolekcji, większość z nich dzieli się na sześć rodzajów. Niektóre z najbardziej popularnych kategorii wymieniono poniżej.

Oprócz tego, że NFT mogą zapoczątkować nową erę w nieruchomościach, mogą również poprawić efektywność transakcji na rynku nieruchomości. Tworząc wirtualną „nieruchomość” za pomocą NFT, twórcy mogą nadać fizycznym właściwościom cyfrowe aktywa. Pomimo tych wyzwań, rynek NFT jest wciąż w powijakach, więc kwestie regulacyjne i infrastruktura nadal będą się pojawiać. Jednak potencjał tej technologii jest ogromny.

Jedną z największych zalet NFT jest ich niełamliwość. Umożliwiają one udowodnienie własności aktywów bez możliwości ich powielania. Technologia NFT oparta na blockchainie rejestruje informacje o aktywach bezterminowo. Dowód własności może być stosowany do wszystkiego, od biletów na koncert po umowy kupna firmy. Możliwości są naprawdę nieograniczone. Rynek NFT już teraz rozwija się szybciej niż Internet, a potencjał dopiero się zaczyna.

Nowe formy inwestowania

Tokenizacja aktywów cyfrowych to ekscytujący trend, który zaczyna ewoluować w kierunku nowych form inwestowania. W czasach, gdy AI staje się coraz bardziej zaawansowana, a metawersum nabiera nowego znaczenia, NFT mogą być kluczem do demokratyzacji świata inwestycji. Cyfrowe nieruchomości znacznie łatwiej jest podzielić na frakcje pomiędzy wielu właścicieli, a etyka tokenizacji będzie miała zastosowanie do innych aktywów cyfrowych, takich jak obrazy. Może to nawet zwiększyć wartość obrazu, jeśli będzie go posiadało kilku właścicieli.

Oprócz tego, że NFT mogą stać się nową formą inwestycji, mogą również stanowić część portfela krypto-walut. Rynek walut cyfrowych jest zdominowany przez kryptowaluty takie jak bitcoin, ethereum i XRP. Ponadto, wielu artystów wprowadza na rynek swoje własne flagowe NFT i przyciąga uwagę inwestorów. Nawet celebryci włączają się do gry z flagowymi NFT, takimi jak Beeple. Jednak inwestowanie w NFT może być jeszcze większym ryzykiem niż inwestowanie w kryptowaluty.

Wielu chwali NFT za wprowadzenie gospodarki twórców, która pozwala tysiącom artystów sprzedawać swoje prace na własnych warunkach. Gospodarka twórców może nawet zmienić świat sztuki. DJ 3LAU był pierwszym muzykiem, który tokenizował album, zarabiając 11,6 miliona dolarów z 33 NFT. Inni artyści, tacy jak Justin Bieber, już pracują nad projektem Royal.

NFT mogą również służyć jako karty członkowskie lub bilety, zapewniając dostęp do wirtualnych przestrzeni. Na przykład, NFT mogą być wykorzystywane do śledzenia postępów prac nad cyfrowymi dziełami sztuki. Dzięki temu użytkownicy mogą śledzić postępy i tworzyć wokół nich społeczność. Ponadto, dzięki możliwości tokenizacji nazw użytkowników, NFT mogą zapewnić większą wartość niż samo posiadanie. Oprócz tego, że NFT zapewniają unikalny sposób identyfikacji entuzjastów marki, mogą być również kolejną wielką rzeczą w sztuce cyfrowej, gdyż wiele firm planuje ich wdrożenie w najbliższej przyszłości.