Jak grać na giełdzie? – Poradnik krok po kroku

jak grać na giełdzie poradnik

W dzisiejszym poradniku przedstawiamy Państwu poradnik pod tytułem „Jak grać na giełdzie?”. Jest to poradnik skierowany głównie dla początkujących, którzy potrzebują ścieżki typu krok po kroku. Uważamy, że w poniższych akapitach znajdziesz interesujące Cię pytanie, a co więcej – odpowiedź na to co Cię nurtuje. Zachęcamy również do komentowania. Jeśli mimo przeczytania, coś jest niejasne, to służymy pomocą poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się w naszym górnym menu. Mamy nadzieję, że poświęcony czas na przeczytanie artykułu nie będzie czasem straconym.

Jak grać na giełdzie z minimalnym ryzykiem?

wykres giełdy Forex

Długoterminowe inwestowanie w akcje to rodzaj handlu, z którym większość ludzi jest zaznajomiona. Ponieważ jest to rodzaj inwestycji w kupno i utrzymanie, które jest wykorzystywane przez niezorganizowaną publiczność. Inwestorzy długoterminowi zazwyczaj kupują akcje w firmie, której są pewni, a następnie czekają, aż cena akcji wzrośnie (to znaczy kupują, a następnie utrzymują akcje bez względu na wszystko). Większość inwestorów długoterminowych nie wie, że ten rodzaj handlu wymaga największej marży i jest jednym z najbardziej ryzykownych sposobów inwestowania w akcje. Wszystko po to by rachunek się zgadzał. O wiele lepszym sposobem ingerowania w akcje jest korzystanie z opcji giełdowych, które mają znacznie niższe marże i ograniczone ryzyko co za tym idzie mniejsze straty. Dowiesz się jak zacząć grać na giełdzie. Pomożemy Ci podjąć najlepszą decyzje. Giełda to jedno wielkie pole strategiczne na którym trzeba umiejętnie manewrować.

Opcje akcyjne i spółki

Opcje akcyjne to opcje oparte na jednej bazowej(na przykład GOOG dla Google). Metoda na akcje mogą być wykorzystywane do handlu akcjami bez kupowania lub sprzedawania rzeczywistych akcji. Opcje na akcje są dostępne w większości pojedynczych akcji w USA, Europie i Azji i są zwykle przedmiotem obrotu za pomocą jednej umowy opcji na akcje na każde 100 akcji bazowych. Kiedy dowiesz się o handlu opcjami, przekonasz się, że handlowcy opcji używają terminów, które są unikalne dla rynków opcji. Zrozumienie, co oznaczają terminy takie jak koszt wykonania, cena wykonania i data wygaśnięcia, ma kluczowe znaczenie dla skutecznego handlu opcjami. Dlatego decyzje musza być podjęte w odpowiednim terminie.

Przekonasz się, że terminy te pojawiają się często, a ich zrozumienie może mieć znaczący wpływ na Twoje szanse na rentowność w handlu opcjami. Zanim przejdziesz do terminologii opcji, warto uzyskać pewne informacje na temat samych opcji. Podobnie jak akcje i obligacje, opcje są papierami wartościowymi, które są przedmiotem obrotu na giełdzie. Należą do kategorii pochodnych papierów wartościowych, ponieważ są one pochodnymi lub powiązanymi z innym papierem wartościowym, a koszt opcji zależy od zmiany ceny tego papieru wartościowego. Dzięki naszym skrupulatnym poradnikom dowiesz się jak grać na giełdzie i całkowicie pozbyć się straty.

Jak to wygląda od środka?

Możemy kupić lub sprzedać dwa różne rodzaje opcji. Opcje put to rodzaj zabezpieczenia, które daje Ci prawo, ale nie obowiązek, do dostarczenia podstawowej akcji komuś po ustalonej cenie. Metody te połączeń działają w przeciwnym kierunku: dają Ci prawo, ale nie obowiązek ,do „dzwonienia” do papierów wartościowych po ustalonej cenie. Opcje są często używane do zabezpieczenia lub ograniczenia ryzyka inwestycyjnego i zmniejszenia straty. Na przykład powiedz, że chcesz kupić konkretną akcję, ale tylko wtedy, gdy uważasz, że cena skoczy w górę. Kupiłbyś opcję CALL, aby ustalić cenę akcji, aby upewnić się, że możesz ją kupić w swoim portfelu przed skokami cen. Pokażemy Ci jak zacząć inwestować na giełdzie.

Żadna z polecanych przez nas firm znajdujących się na giełdzie papierów wartościowych nie wyłudza i nie sprzedaje danych osobowych swoich klientów!

Kupiłbyś opcję PUT, gdybyś posiadał akcje, ale chciałbyś mieć pewność, że będziesz w stanie je sprzedać, jeśli cena spadnie poniżej pewnego poziomu, aby nie stracić pieniędzy. Opcje są często nazywane polisami ubezpieczeniowymi, ponieważ zapewniają pewien poziom ochrony przed wahaniami cen, gdy są strategicznie stosowane w portfelu inwestycyjnym. Oprócz kupowania opcji, handlowcy sprzedają również opcje put I call w celu wdrożenia innych strategii inwestycyjnych. Dostajemy dużo pytań jak zacząć grac na giełdzie papierów wartościowych i w jakie spółki brnąć czego dowiesz się wkrótce.

Nabywca opcji płaci cenę zwaną premią, która jest wartością opcji, za swoje prawo do zakupu lub sprzedaży aktywów bazowych po cenie wykonania opcji. Jeśli kupujący zdecyduje się skorzystać z tego prawa, to „realizuje” opcję. Innymi słowy, cena wykonania opcji jest synonimem ceny wykonania opcji. Realizacja opcji jest korzystna, jeśli cena aktywów bazowych jest wyższa niż wydatek wykonania opcji call na nią, lub cena aktywów bazowych jest niższa niż cena wykonania opcji put. Handlowcy nie muszą korzystać z opcji. Realizacja opcji nie jest obowiązkiem. Korzystasz z opcji tylko wtedy, gdy chcesz kupić lub sprzedać rzeczywisty składnik aktywów bazowych danej spółki.

jak zarabiać na giełdzieWiększość opcji nie jest wykonywana, nawet najbardziej opłacalna. Na przykład przedsiębiorca kupuje opcję call za premię w wysokości $ 1 na akcję z ceną wykonania $10. Bliżej daty wygaśnięcia opcji, podstawowa akcja jest notowana na poziomie $16. Zamiast korzystać z opcji i przejąć kontrolę nad akcjami na poziomie $ 10, inwestor opcji zwykle sprzedaje opcję, zamykając transakcję. W ten sposób osiągają zysk netto w wysokości około 5 USD na akcję, którą kontrolują. Ponieważ jedna opcja kontroluje 100 akcji, jest sprzedawana za $500. Matematyka jest następująca: cena podstawy 16 minus wydatek wykonania 10 oznacza, że opcja jest warta około 6. Przedsiębiorca zapłacił $1 za opcję; w ten sposób zysk wynosi $ 5. Opcja kosztuje około $6, ponieważ istnieją inne czynniki, które wpływają na wartość opcji poza ceną aktywów bazowych. Te inne czynniki nazywane są Grekami. Pamiętaj, że Twoja wiedza musi być rozsądna by nie narazić się na straty.

Cena wykonania lub taksa wykonania to wydatek, po której przejmujesz kontrolę nad akcjami bazowymi, jeśli zdecydujesz się na realizację opcji. Bez względu na to, za jaką cenę handluje się podstawowym papierem wartościowym, koszt wykonania/wykonania jest znana przy zakupie umowy opcji, jest stała i nie zmienia się dla danej opcji. Istnieją dwie główne zalety korzystania z opcji giełdowych do inwestowania w akcje. mamy nadzieje, że dzięki nam dokonasz dobrych decyzji, które zaowocują w przyszłości.

Testuj i zarabiaj

jak zarabiać na giełdzieTo jak grać na giełdzie to jeszcze przed Tobą. Po pierwsze, opcje na akcje kosztują znacznie mniej niż same akcje, więc wymagany margines jest znacznie niższy.

Oznacza to, że handlowcy z mniejszymi kontami handlowymi mogą inwestować w akcje, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne, a handlowcy mogą zyskać więcej aktywnych transakcji w tym samym czasie.

Po drugie, ryzyko długiej opcji call jest ograniczone do kwoty zapłaconej za opcję, więc ryzyko transakcji jest ograniczone i znane z góry.

Kiedy większość długoterminowych inwestorów giełdowych nadal utrzymuje swoje akcje, gdy spadły o 10 000 USD, inwestor opcji może obejmować tylko 3 000 USD, bez dalszego ryzyka, bez względu na to, jak nisko spadnie Cena akcji.

Długoterminowy inwestor giełdowy zdecydował, że chce zainwestować w spółkę XYZ. Akcje XYZ są obecnie notowane na poziomie 430 USD, a kolejne opcje pozostały dwa miesiące przed wygaśnięciem. Inwestor chce kupić 1000 akcji XYZ, więc wykonuje następny handel opcjami na akcje:

Kup 10 opcji call (każda umowa opcji jest warta 100 akcji), z ceną wykonania 420 usd, wycenioną na 15 USD za umowę opcji. Łączna stopa tej transakcji wynosi 15 000 $(obliczana jako 15 x 100 x 10 = 15 000$). Koszt zakupu równoważnej liczby akcji w akcji bazowej wyniesie 420 000 USD. Poczekaj, aż cena akcji i koszt opcji wzrosną. Jeśli cena akcji XYZ wzrośnie do 450 USD, taksa opcji call wzrośnie do około 30 USD. Wysokość wzrostu opcji zależy od tego, jak daleko w pieniądzu znajdują się opcje. Im dalej w pieniądzu są opcje, tym bliżej wzrostu będzie stosunek 1: 1.

Sprzedaj 10 opcji call za 30 USD za umowę opcji. Łączna kwota uzyskana po wyjściu z transakcji wynosi 30 000 USD, co stanowi zysk w wysokości 15 000 USD. Całkowity zysk, który zostałby osiągnięty, gdyby transakcja została dokonana przy użyciu rzeczywistych akcji, wyniósłby 20 000$, ale zanim zaczniesz narzekać na brakujące 5000$, przeczytaj następny akapit na temat ryzyka związanego z tą transakcją.

Ryzyko handlu opcjami jest ograniczone do kwoty zapłaconej za zakup opcji call (po wejściu do transakcji). Natomiast w przypadku rzeczywistych akcji nie ma limitu ryzyka handlowego (tzn. wszystkie inwestycje mogą zostać zniszczone). Gdyby cena XYZ spadła do 400 USD (lub nawet poniżej), handel opcjami poniósłby tylko maksymalną stratę w wysokości 15 000 USD (początkowa estyma opcji call). Przy rzeczywistych akcjach strata wyniosłaby 30 000 USD lub nawet więcej, gdyby cena spadła jeszcze niżej. Bądź skrupulatny a będą zyski.

Jak zacząć grać na giełdzie?

giełda jak zacząć

Inwestowanie to sposób na odłożenie funduszy, gdy jesteś zajęty życiem i sprawienie, by te pieniądze pracowały dla Ciebie, abyś mógł w pełni czerpać korzyści z pracy w przyszłości. Jest ono środkiem do osiągnięcia szczęśliwszego końca. Legendarny inwestor Warren Buffett definiuje je jako proces lokowania pieniędzy jest teraz, aby uzyskać więcej w przyszłości. Celem inwestowania jest zainwestowanie kapitału w jeden lub więcej rodzajów instrumentów inwestycyjnych w nadziei na zwiększenie swoich funduszy w czasie.

Załóżmy, że masz 1000$ odłożonych na bok i jesteś gotowy, aby wejść w ten świat . A może masz tylko10 $ tygodniowo i chciałbyś zainwestować. W tym artykule powiemy Ci o rozpoczęciu pracy jako inwestor i pokażemy, jak zmaksymalizować zyski, zminimalizować koszty oraz jakie spółki wybrać. Czyli jak kompetentnie grać na giełdzie i jak poprawnie przeprowadzać transakcje.

Giełda – Inwestowanie Krok po Kroku

giełda krok po kroku

Jak zacząć inwestować stabilnie krok po kroku? Zdecyduj, w jaki sposób chcesz zainwestować w akcje. Istnieje kilka sposobów podejścia do tego procesu. Otwórz konto inwestycyjne. Poznaj różnicę między akcjami a funduszami inwestycyjnymi. Ustaw budżet na inwestycje w akcje. Zacznij grać i zarabiać.

Kluczowe Punkty

 • Inwestowanie na giełdzie jest definiowane jako akt inwestowania pieniędzy lub kapitału w przedsięwzięciu z oczekiwaniem na dodatkowe dochody lub zyski. W przeciwieństwie do konsumpcji, proces ten odkłada pieniądze na przyszłość, mając nadzieję, że z czasem wzrosną.
 • Inwestowanie wiąże się jednak również z ryzykiem strat. Trzeba umiejętnie wybierać giełdy.
 • Inwestowanie na giełdzie jest najczęstszym sposobem dla początkujących, aby zdobyć doświadczenie inwestycyjne i poznać spółki występujące w tym środowisku.

Co z Ciebie za inwestor?

Jak inwestować na giełdzie? Zanim zainwestujesz swoje pieniądze, musisz odpowiedzieć na pytanie, Jakim jesteś inwestorem? Podczas otwierania konta maklerskiego broker online, taki jak Charles Schwab lub Fidelity, zapyta Cię o Twoje cele inwestycyjne i ryzyko, jakie chcesz podjąć i jakie giełdy Cię interesują. Niektórzy inwestorzy chcą aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu wzrostem swoich drobnych, a niektórzy wolą ustawić jednorazowo i zapomnieć o tym. Bardziej tradycyjni brokerzy online, tacy jak wymienieni powyżej, pozwalają inwestować w akcje, obligacje, fundusze ETF, fundusze indeksowe i fundusze inwestycyjne.

Jak inwestować by nie stracić?

Ile pieniędzy potrzebuję, aby zacząć inwestować w akcje?

Ilość potrzebnych do zakupu poszczególnych akcji zależy od tego, jak drogie są. Ceny mogą wahać się od kilku dolarów do kilku tysięcy dolarów. Jeśli chcesz funduszy inwestycyjnych i masz mały budżet, najlepszym wyborem może być fundusz ETF.

Fundusze inwestycyjne często mają niskie wartości 1000 USD lub więcej, ale ETF są notowane jako akcje, co oznacza, że kupując je po cenie akcji — w niektórych przypadkach poniżej 100 USD) i rachunek się zgadza.

Ile pieniędzy powinienem zainwestować w akcje?

giełda minimalny wkładJeśli inwestujesz za pośrednictwem funduszy — czy wspominaliśmy już, że to nasze preferencje? — możesz przeznaczyć sporą część swojego portfela na fundusze giełdowe, szczególnie jeśli masz długi horyzont czasowy. 30-letni inwestor inwestujący na emeryturę może mieć 80% swojego portfela w funduszach kapitałowych; reszta będzie w funduszach obligacji. Indywidualne promocje to zupełnie inna historia. Zalecamy utrzymywanie ich na poziomie 10% lub mniej portfela inwestycyjnego i stabilne rozwijanie swojej giełdy.

 • Kiedy absolutnie nie chcesz stracić funduszy z portfela inwestycyjnego, powinieneś wybrać inwestycje, które są ubezpieczone w banku i tak bezpieczne, że historycznie nie straciły wartości. Musisz zrozumieć, że im bezpieczniejsza inwestycja, tym mniej prawdopodobne jest uzyskanie wysokich zysków. Ta inwestycja praktycznie nie wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy, więc zyskujesz bezpieczeństwo w zamian za niższe zwroty. Nawet z bezpiecznych inwestycji, trzeba podzielić swoje pieniądze między kilka opcji inwestycyjnych.
 • Podziel swoje fundusze na dwa rodzaje inwestycji. Pierwszy typ to pieniądze, na które możemy sobie pozwolić, a drugi zawiera pieniądze, na które nie . Na przykład możesz posiadać pozwolenie na utratę kilkuset dolarów pozostałych po zwrotach podatków lub płaceniu za nadgodziny w pracy. Z drugiej strony, możesz posiadać oszczędności, od których będziesz zależeć Twój dochód emerytalny i nie możesz sobie pozwolić na utratę żadnego z nich. Pomocne będzie dzielenie się pieniędzmi, aby upewnić się, że pozostaniesz całkowicie jasny, której części nie możesz ryzykować.
 • Podziel część swoich funduszy, na które nie możesz sobie pozwolić, aby stracić na cztery równe części. Każda z Twoich czterech części pieniędzy inwestycyjnych, których nie możesz stracić, może przejść do różnych rodzajów inwestycji. Każdy z tych typów może odnieść sukces w każdej chwili. Dzieląc się w ten sposób swoimi pieniędzmi, dajesz sobie szansę na odniesienie sukcesu z każdej indywidualnej inwestycji, która zaczyna przynosić więcej zysków.
 • Umieść 25 procent swojej inwestycji w certyfikat depozytowy w banku. CD jest ubezpieczony jako jeden z depozytów bankowych. Ubezpieczenie obejmuje do 250 000 $ na klienta banku. CD zarobi odsetki, a otrzymasz pełną kwotę inwestycji oprócz tych odsetek. Oprocentowanie płyty CD nie wzrośnie ani nie spadnie w okresie, w którym ją przechowujesz. Na przykład roczna PŁYTA CD, która płaci dwa procent, nie obniży ani nie podniesie stopy procentowej w ciągu roku. Następnie możemy zdecydować, czy zainwestować swoje pieniądze w nową płytę CD, która płaci inną stawkę.
 • Wpłać 25 procent gotówki na konto oszczędnościowe. Rachunek ten zapłaci mniej niż CD lub rachunek rynku pieniężnego, ale przyniesie pewien procent. Mógłbyś również szybko do niego dotrzeć, jeśli jej potrzebujesz. Możesz wypełnić formularz w swoim banku, udostępniając swoje konto oszczędnościowe za pomocą karty bankomatowej.
 • Czy wiesz już jak grać na giełdzie giełdzie papierów wartościowych? Żeby grać na giełdzie nie potrzebujesz ekonomicznego wykształcenia!

Polecane programy inwestycyjne i giełdy

Podsumowanie

Inwestowanie na giełdzie nie jest oszczędnością. Istnieje znacząca różnica między oszczędnościami a inwestycjami. Krótkie wyjaśnienie jest takie, że oszczędzanie polega na odkładaniu waluty w bezpieczne miejsce, w którym pozostają, dopóki nie chcesz uzyskać do nich dostępu za kilka dni, miesięcy, a nawet lat. Może zarobić trochę odsetek w zależności od tego, gdzie je umieścisz, i będzie tam dla ciebie w nagłych wypadkach lub w celu osiągnięcia celu, dla którego oszczędzasz. Czy wiesz już jak zacząć grać na giełdzie?

Inwestowanie to proces wykładania Twoich pieniędzy, aby zarabiały dla Ciebie. Tak działają największe spółki, które osiągają największe zyski. Jeśli zrobisz to poprawnie, zwykle może przynieść Ci więcej zysku niż odsetki, które możemy zarobić na dobrym, bezpiecznym koncie oszczędnościowym lub certyfikacie depozytowym. Ale z nagrodą przychodzi ryzyko. Jeśli dokonasz złego wyboru, a nawet jeśli coś pójdzie nie tak, jak chcesz, możesz stracić te pieniądze. Jego może nie być blisko ciebie w nagłych wypadkach.

Inwestowanie i hazard

giełda jak inwestować pieniądzeJeśli zawsze pamiętasz o zasadzie nigdy nie inwestuj funduszy, które wiążą się ze stratą. Dlatego warto dokonać analizy. Gdy nigdy jej nie łamiesz, nie musisz martwić się o jedzenie karmy dla kotów podczas przejścia na emeryturę. Jeśli wydarzy się coś potencjalnie katastrofalnego, takiego jak utrata pracy lub choroba. Gorzej niż inwestowanie, zanim stworzysz oszczędności to perspektywa powiększenia ilości pieniędzy. Musisz wykonać inne obowiązki, które mogą być katastrofalne.

Istnieje naturalna ludzka skłonność do przechytrzenia, zainwestowania więcej grosza, niż możesz sobie pozwolić, i wydania całej gotówki. Ta cecha ma tendencję do nasilania się, im bardziej zdesperowany jest ktoś, kto potrzebuje sporej ilości gotówki. Ma nadzieję, że po trafieniu w dziesiątkę pozbędzie się wszystkich swoich problemów. Wiele osób poniżej granicy ubóstwa gra na loterii, ale niewielu dyrektorów generalnych rzuca pieniądze na bilety. Gra na giełdzie jest to przyszłość nie przeszłość.

Ochrona Przed Ryzykiem Inwestycyjnym

Nie możesz po prostu patrzeć na swoje portfolio jako na akcje, które posiadasz. Portfel obejmuje znacznie więcej rezerwy gotówkowej w nagłych wypadkach. Ubezpieczenie, konta emerytalne, własność nieruchomości. Bardzo często nawet umiejętności zawodowe. Określają one dochody, jakie potencjalnie możesz uzyskać. Jeżeli stracisz pracę i będziesz musiał zacząć od nowa. Dokonuj analizy swoich wstępnych kroków oraz rynków.

Uniknij pułapek tego, co nazywamy problemem z pustą lodówką, jeśli spojrzysz ogólnie i globalnie. Ci sami ludzie, którzy spędzają tygodnie badając oceny raportów konsumenckich dla nowej kuchenki lub lodówki. Czasami inwestują na giełdzie wszystkie swoje oszczędności w akcje lub inne inwestycje. Których nawet nie rozumieją, nie przeprowadzając żadnych badań w świecie rzeczywistym i nie ma to żadnego sensu. W naszym innym poradniku dowiesz się jak szybko zarobić pieniądze bez inwestycji.

Twoim pierwszym celem powinno zawsze być uniknięcie poważnych strat.

 • Nie bądź chciwy.
 • Bądź cierpliwy.
 • Zasięgnij porady od wykwalifikowanych, szanowanych doradców.
 • Utrzymuj swoje wydatki na niskim poziomie.
 • Pamiętaj, że giełda jest dla Ciebie a nie odwrotnie.
 • Warto dokonywać analizy swojego działania.

Zapraszamy na naszą stronę i zarób z nami pierwszy milion! Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wszystkie wątpliwości dotyczące tego, jak grać na giełdzie. Jednocześnie przypominamy, że gra na giełdzie wiąże się z ryzykiem.