Drużyny piłkarskie i ich kryptowaluty

Drużyny piłkarskie i ich kryptowaluty

Pomimo, że świat piłki nożnej coraz częściej sięga po kryptowaluty, nadal istnieje wiele nieporozumień dotyczących roli kryptowalut w świecie piłki nożnej. Kluby piłkarskie zaczęły emitować niezbywalne tokeny (NFT), które przypominają przedmioty kolekcjonerskie. Te tokeny zapewniają również wiarygodność drużynom piłkarskim. Poniżej przedstawiono niektóre z powodów, dla których kluby piłkarskie zwracają się w stronę kryptowalut, aby zabezpieczyć swoją przyszłość. Jeśli interesują Cię kryptowaluty i piłka nożna, czytaj dalej.

Niezbywalne tokeny (NFT) są kryptowalutowym produktem ubocznym klubów piłkarskich

Jeśli pomysł inwestowania w kryptowaluty w sporcie jest ekscytujący, może nie być tak ekscytujący dla osób spoza gry. Jednak już teraz można znaleźć wiele przykładów osób zarabiających na kryptowalutach w sporcie. Niektórzy piłkarze sprzedają NFT za pośrednictwem mediów społecznościowych, aby zarabiać pieniądze na uprawianiu sportu. Jednak szum wokół tych monet nie jest trwały. Mangnall, który współpracuje z czołowymi klubami piłkarskimi, apeluje do ludzi o ostrożność przy inwestowaniu w kryptowalutowy produkt uboczny.

Nonfungible Tokens, znane również jako NFT, to tokeny emitowane przez kluby piłkarskie. Kibice mogą je kupować i sprzedawać w różnych celach. Niektóre z nich mają charakter osobisty, a inne sentymentalny. Niektóre z tych żetonów mają wartość pieniężną, np. okładka limitowanej edycji albumu lub ekskluzywny winyl. Na przykład karta „GRONK Career Highlight Refractor Card” zawiera cyfrowo podpisane zdjęcie Roba Gronkowskiego. Nabywca może się z nim spotkać i otrzymać bilety VIP na następną imprezę Gronkowskiego na plaży.

NFT to cyfrowe aktywa na blockchainie, które są podobne do fizycznych przedmiotów kolekcjonerskich. Niektóre z nich są nawet kartami handlowymi. Wartość NFT może osiągnąć 353 400 EUR, jeśli jest to jedyny w swoim rodzaju egzemplarz. Warto jednak zauważyć, że NFT może kosztować nawet ćwierć miliona funtów. Aby podjąć świadomą decyzję, czy inwestować w NFT, warto skonsultować się ze specjalistą od kryptowalut.

NFT mają wiele zastosowań, nie tylko jako okazja marketingowa dla klubów piłkarskich. Mogą być wykorzystywane jako narzędzie inwestycyjne, pozwalające posiadaczom na odsprzedaż tokenów i osiąganie zysków. NFT są również cenne jako karty kolekcjonerskie, a kolekcjonerzy tych przedmiotów są bardziej zainteresowani autentycznością i fizycznym niedoborem niż względami finansowymi. Ponadto, NFT mogą być wykorzystywane jako medium handlowe, dostarczając fanom unikalnych doświadczeń, których nie można osiągnąć w żaden inny sposób.

Są formą przedmiotów kolekcjonerskich

Od dziesięcioleci fani sportu zbierają pamiątki i monety, a ich pasja do ulubionych drużyn przerodziła się w rynek przedmiotów kolekcjonerskich. Obecnie, dzięki technologii blockchain i walutom kryptowalutowym, zjawisko to przybiera postać cyfrową. Podczas gdy niektóre z klubów pozostały w dużej mierze w nieświadomości, inne zrobiły furorę dzięki własnym kryptowalutom. Chcesz nabyć kryptowalutę własnej drużyny piłkarskiej?

Nowe przedsięwzięcie biznesowe, NBATopShoots, szturmem zdobywa rynek kolekcjonerski, sprzedając karty NFT legendarnych gwiazd piłki nożnej. Te karty handlowe są poparte klipami wideo z meczów NBA. Chociaż wartość kart NBA NFT spadła o ponad 90% od początku 2021 roku, sprzedaż utrzymywała się na stałym poziomie przez cały rok. Z kryptowalutami wiąże się jednak pewna ostrożność, a pisarz piłkarski Martin Calladine ostrzega przed inwestowaniem w nie. Kryptowaluty są całkowicie nieuregulowane i można stracić swoje pieniądze.

Są one sposobem na uwiarygodnienie drużyn piłkarskich

Drużyny piłkarskie już teraz wykorzystują kryptowaluty, aby zwiększyć świadomość swojej marki. Niektóre drużyny umieściły logo kryptowalut na swoich koszulkach. Inne drużyny stworzyły swoje własne aktywa kryptowalutowe. Kluby piłkarskie współpracują również z wysoko postawionymi piłkarzami w zakresie promocji aktywów cyfrowych. Choć obecnie żadna drużyna piłkarska w Bundeslidze nie używa kryptowaluty jako swojej oficjalnej waluty, to współpracuje z kilkoma innymi drużynami. Tak więc kryptowaluty uprawomocniają drużyny piłkarskie i zwiększają ich popularność wśród fanów.

Branża kryptowalutowa szybko rozszerza się na inne sektory gospodarki, w tym sport. W czerwcu ogłoszono pierwsze ogólno ligowe partnerstwo z FTX, giełdą kryptowalutową. Umowa obejmowała naszywki reklamowe na strojach zawodników. Żadna z firm nie ujawniła szczegółów współpracy. Wejście na rynek sportowy jest częścią dążenia branży kryptowalutowej do rozszerzenia zasięgu, zwiększenia świadomości marki i zdobycia nowego rynku. Dla wielu osób kryptowaluty są odpowiedzią na ich modlitwy, ale nie są pozbawione ryzyka.

W miarę jak kryptowaluty zyskują na popularności, coraz więcej drużyn piłkarskich wykorzystuje zasięg branży piłkarskiej, aby dotrzeć do jak najszerszej publiczności. Technologia blockchain umożliwia fanom piłki nożnej przekazywanie informacji za pomocą tokenów i głosowanie na kolor koszulki wyjazdowej drużyny. Kibice mogą również wykorzystać te tokeny do głosowania na ulubioną piosenkę. Piłka nożna stała się wiodącym przykładem ekosystemu opartego na blockchain, wykorzystującego zasięg przemysłu piłkarskiego.

Poprzez połączenie tych dwóch sektorów i współpracę z drużynami piłkarskimi, kryptowaluta staje się bardziej wiarygodnym medium, za pomocą którego fani mogą kupować towary. Kibice mogą teraz obstawiać zakłady na mecze piłkarskie za pomocą swojej kryptowaluty. Oprócz ułatwienia obstawiania zakładów piłkarskich, kryptowaluta może być wykorzystywana do nagradzania najlepszych graczy w tej dyscyplinie sportu. Piłka nożna stała się jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Dzięki technologii blockchain kibice mogą obstawiać zakłady na drużyny za pomocą kryptowaluty.

Są regulowane

Niezwykle ważne jest, aby drużyny piłkarskie i ich kryptowaluty były regulowane, aby zapobiec oszustwom kibiców, ale zanim drużyny zaczną akceptować waluty cyfrowe, należy odpowiedzieć na wiele pytań. Premier League zobowiązała się do zbadania rosnących powiązań między klubami piłkarskimi a firmami kryptowalutowymi. Przyznała już, że rozważa nawiązanie współpracy z jedną z takich platform, na której kibice mogliby kupować przedmioty kolekcjonerskie za wirtualne pieniądze. Krytycy obawiają się, że te cyfrowe aktywa będą wykorzystywane do ułatwiania nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy i unikanie płacenia podatków. Kluby muszą brać pod uwagę uczciwą konkurencję i to, czy powinny akceptować płatności w pieniądzu elektronicznym, a także muszą zdecydować, czy chcą, aby ich kibice kupowali tokeny za wirtualną walutę.

Podczas gdy relacje piłki nożnej z kryptowalutami były do tej pory swobodne, rząd brytyjski ogłosił niedawno plany rozprawienia się z wprowadzającymi w błąd reklamami firm oferujących kryptowaluty. Takie działania są mile widziane przez dyrektorów sportowych, ale ważne jest, aby rozważyć potencjalne konsekwencje dla sportu, w tym NFL i innych głównych lig. NFL to bardzo lukratywny biznes, ale boryka się również z wieloma problemami związanymi z public relations.

Legia NFL chce również zapewnić fanom piłki nożnej bezpieczne miejsce do wymiany kryptowalut. Podczas gdy obecna polityka ligi nie reguluje konkretnych kryptowalut, pozwoli drużynom na sponsorowanie giełd kryptowalut i ICO poprzez umowy sponsorskie. NFL nie chce, aby drużyny promowały konkretne kryptowaluty, ale pozwala na promowanie tokenów fanów, które można wymienić na towary i doświadczenia. W międzyczasie drużyny NFL wahają się, czy wykorzystywać kryptowaluty jako formę reklamy.

Są one formą przychodu

NFL jest jedyną główną ligą w Ameryce Północnej, która nie zezwala firmom związanym z kryptowalutami na sponsorowanie swoich drużyn. To ostatnia liga, która porusza się w tej nowej kategorii, ale NFL czerpie z tego największe korzyści. Podczas gdy drużyny NFL i firmy kryptowalutowe nie podlegają regulacjom prawnym, stawiają na atrakcyjność głównego nurtu. NFL nie skomentowała jeszcze umowy z Juventusem, ale warto ją monitorować.

Wielu znanych klubów piłkarskich bierze udział w akcji. Niektóre z nich nawiązały współpracę z platformą kryptowalutową Socios, aby emitować cyfrowe tokeny kibica. Te tokeny można sprzedawać kibicom i obracać nimi jak innymi aktywami. Te kryptowaluty są prawie jak własna kryptowaluta klubu, a ich wartość rośnie i maleje wraz z popytem i podażą. Wiele z tych cyfrowych tokenów dla kibiców oferuje realne korzyści. Na przykład Juventus pozwala posiadaczom tokenów wybrać piosenkę za każdym razem, gdy ich drużyna zdobędzie bramkę.

Mimo że NFL w przeszłości unikała sportów fantasy, era kryptowalut jest w toku. Wśród najbardziej znanych przykładów sportowców, którzy są częścią ery kryptowalut w NFL, są Tom Brady, Russell Okung, Odell Beckham Jr. i Josh Gordon. Ci sportowcy, a także wielu innych, już włączyli się do akcji. NFL przygotowuje się do tego, ale wciąż jest na to za wcześnie.