Dlaczego nigdy nie jest za późno, aby zacząć inwestować w Bitcoin

Możesz zainwestować w Bitcoin w dowolnym momencie jako długoterminowy inwestor. Tak długo, jak utrzymasz swoją inwestycję przez ponad rok, ROI z inwestycji wyniesie 8000 procent. I to jest ROI, który bije na głowę średnie zyski z innych aktywów! Bitcoin miał jeden z najgorszych lat w 2018 roku – spadł z 20 000 USD do 3 400 USD. Tak więc, jeśli chcesz zarabiać na Bitcoinie, nie czekaj! Nigdy nie jest za późno, aby zacząć, ponieważ rynek znów wzrośnie.

Ric Edelman zaleca inwestowanie w Bitcoin

W niedawnym wywiadzie autor finansów osobistych Ric Edelman omówił inwestycje w kryptowaluty, a zwłaszcza w Bitcoin. Edelman jest założycielem dwóch firm, Edelman Financial Engines oraz RIA Digital Asset Council. Prowadzi również cotygodniowy program radiowy i wydał kilka książek. Edelman zaleca inwestowanie w aktywa cyfrowe, takie jak bitcoin, i dzieli się swoimi przemyśleniami na temat tej waluty w rozmowie z Yahoo Finance. Oto jego argumenty przemawiające za inwestowaniem w kryptowaluty.

W ciągu ostatnich kilku lat rynki kryptowalut zanotowały znaczny wzrost. Wall Street nawet dołączyła do tego grona, a inwestorzy instytucjonalni zaczęli inwestować w kryptowaluty. Edelman, założyciel Edelman Financial Engines, firmy zajmującej się planowaniem finansowym, zaobserwował ogromny wzrost na rynkach kryptowalut i porównał go do przełomowego rozwoju technologii w latach 80-tych. Chociaż rynki kryptowalut są nowe, Edelman zaleca inwestowanie w nie, ponieważ mają one potencjał do przekształcenia rynków finansowych.

Aby dowiedzieć się więcej o potencjale kryptowalut, planiści finansowi mogą zapisać się na program Certificate in Blockchain and Digital Assets. Pomoże im to lepiej obsługiwać klientów, pozyskiwać nowych klientów i zwiększać ich AUM. W 2022 roku Edelman uruchomi ogólnokrajowy program radiowy i podcast poświęcony temu zagadnieniu. Aby uzyskać więcej informacji na temat tej dynamicznie rozwijającej się branży, posłuchaj podcastu Rica Edelmana!

Jeśli szukasz więcej informacji na temat bitcoina, Edelman ma dla Ciebie doskonałą książkę. Jego książka, The Truth About Crypto, jest łatwa do zrozumienia i zawiera praktyczne porady dla doradców finansowych. Edelman wyjaśnia wszystko, co należy wiedzieć o cyfrowych walutach i ich wpływie na rynki finansowe. Ponadto, pomaga oddzielić waluty cyfrowe od aktywów cyfrowych. Podsumowując, książka ta jest doskonałym punktem wyjścia dla każdego, kto interesuje się tą nową dziedziną inwestowania.

Bitcoin to zabezpieczenie

Chociaż większość ludzi nieufnie podchodzi do zmiennych aktywów takich jak Bitcoin, stanowią one doskonałe zabezpieczenie przed obecnym systemem finansowym. Tak długo, jak posiadasz obie strony rynku, nie jesteś narażony na straty. Wartość zabezpieczenia polega na możliwości ochrony wartości uzyskanej dzięki inwestowaniu w obie strony rynku. Bitcoin jest gorącym tematem, ale też wprawia wielu ludzi w zakłopotanie. Niektórzy z jego krytyków, w tym prezes Tesli Elon Musk i amerykański gigant bankowy JPMorgan, stali się jego zwolennikami. Co więcej, kilku miliarderów zarządzających funduszami hedgingowymi zaczęło inwestować w tę kryptowalutę, ponieważ uważają ją za cyfrowe złoto.

Mimo że wielu inwestorów nie zna tej waluty, przeprowadzono liczne badania na temat jej właściwości zabezpieczających i bezpiecznej przystani. Zbadano i wykazano, że Bitcoin jest lepszy od towarów, złota i amerykańskich akcji w sytuacjach zabezpieczających. W rzeczywistości istnieje niezliczona ilość powodów, dla których jest on doskonałym narzędziem hedgingowym. Jeśli więc szukasz doskonałej inwestycji alternatywnej, rozważ inwestycję w bitcoina.

Młodzi ludzie wiążą swoją przyszłość finansową z kryptowalutami. Ponad połowa millenialsów i generacji Z twierdzi, że dokonywała transakcji na rynku walut cyfrowych. Mimo że niektórzy przeciwnicy obawiają się powtórki bańki z 2008 r., zwolennicy bitcoina podkreślają, że obecny wzrost jest inny i napędzany przez inwestorów instytucjonalnych i profesjonalne firmy handlowe. W związku z tym nie ma lepszego momentu niż obecny.

Pomimo swojej zmienności Bitcoin okazał się świetnym zabezpieczeniem dla inwestorów. Od momentu powstania w 2009 r. jego wartość wzrosła szesnastokrotnie. Chociaż Bitcoin nie jest postrzegany jako zamiennik walut fiat, stał się cenną alternatywą dla walut i aktywów, a także może być zabezpieczeniem dla wymiany walutowej prowadzonej przez rządy. Dzięki odpowiedniej strategii inwestycyjnej można wykorzystać możliwości, jakie oferuje Bitcoin.

Ceny kryptowalut wzrosną od dwóch do dziesięciu razy do 2021 roku

Jednym z najlepszych powodów, aby inwestować w Bitcoin, jest jego długoterminowy potencjał. Choć rynek kryptowalut dopiero raczkuje, przewiduje się, że będzie rósł w tempie wykładniczym. Według niektórych szacunków do 2028 roku jego wartość rynkowa wyniesie od 5 do 32 bilionów dolarów. Nie musisz być bogaty, aby czerpać z tego korzyści. Wystarczy, że będziesz cierpliwy i będziesz trzymał się swojego planu. Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby zacząć działać na rynku kryptowalut.

Cena bitcoina potroiła się w ciągu zaledwie ostatniego roku, ale to jeszcze nie koniec jej wzrostu. Tylko w tym roku jego wartość może się potroić, a do 2020 r. handel nim będzie się odbywał 24 godziny na dobę. Jego wartość może się również podwoić, jeśli więcej firm zacznie wykorzystywać go w swojej działalności. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd mogła odegrać pewną rolę w wywołaniu ostatniego skoku cen, a to zarządzenie mogło pomóc w podniesieniu cen Bitcoina.

Chociaż nigdy nie jest za późno na inwestowanie w kryptowaluty, należy pamiętać, że ceny mogą spadać i ponownie rosnąć. Nawet największe kryptowaluty doświadczają skrajnej zmienności. Najlepszym sposobem na uniknięcie inwestycji na rynku kryptowalut, jeśli niechętnie podejmujesz ryzyko, jest zdobycie jak największej wiedzy o rynku przed dokonaniem zakupu. Gdy rynek odzyska siły, prawdopodobnie znów zacznie piąć się w górę. Jeśli zależy Ci na zysku, rozważ zakup Bitcoina lub Ethereum jako sposób na dywersyfikację inwestycji.

Możesz się martwić o swój fundusz emerytalny, ale dobra wiadomość jest taka, że wciąż jest dużo czasu na inwestowanie w Bitcoina. Chociaż cena Bitcoina jest dziś rekordowo wysoka, za kilka miesięcy może się wydawać droga. Dzięki uśrednianiu kosztów w dolarach możesz budować swoje portfolio małymi krokami. Nie przejmuj się więc, jeśli nie jesteś ekspertem na rynku kryptowalut.

Kryptowaluty mogą stanowić dodatkowy impuls dla Twojego portfela inwestycyjnego. Choć najlepiej zacząć od niewielkiej kwoty i zainwestować skromną część swoich oszczędności, pamiętaj, aby nie dopuścić do sytuacji, w której inwestycje w kryptowaluty staną się ważniejsze od Twoich celów finansowych. Pamiętaj o oszczędzaniu na emeryturę i spłacie wysokooprocentowanych długów, zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej. Kiedy już zaczniesz, będziesz zadowolony, że to zrobiłeś.

Nie ma jednego właściciela bitcoina

Sieć Bitcoin została stworzona przez anonimową osobę, która chciała przeprowadzać transakcje bez zaufanej strony trzeciej. Rozkwit sieci nastąpił w czasie globalnego kryzysu finansowego, a wiele osób wykorzystywało wirtualną walutę do finansowania nielegalnych działań, takich jak piractwo i ransomware. Obecnie jest ona używana jako waluta wykorzystywana w nielegalnej działalności i stanowi kluczową część szarej sieci darknet, w której nielegalny handel internetowy jest głównym problemem.