Bitcoin – jak zacząć?

bitcoin jak zacząć

Wszyscy chwalą się, że zarabiają na Bitcoinie, a Ty nadal nie wiesz co to jest i jak zdobywać Bitcoin? Nie masz pojęcia jak korzystać z giełdy kryptowalut, gdzie możesz obracać Bitcoin?
Dookoła słyszysz o tym, jakie ludzie zgromadzili fortuny. Niedawno przebił barierę 50 000 dolarów, a nie tak dawno zaczynał od 0.5 dolara. Nie przegap swojej szansy!

Co to jest Bitcoin?

Kryptowaluta Bitcoin co to jest bitcoinbyła pierwszą zdecentralizowaną walutą cyfrową. Działa podobnie do tego jak działa gotówka lub złoto, które można przesyłać za pośrednictwem Internetu na całym świecie. Możesz przelać pieniądze tak łatwo, jak wysłać e-mail czy wysłać SMSa. Oznacza to, że możesz wysyłać pieniądze osobiście bez pośrednika lub udziału jakiejkolwiek osoby trzeciej. Innymi słowy unikasz kosztownych prowizji i długiego oczekiwania jak w banku. Dodatkowo, można go kupować i sprzedawać z zyskiem na giełdzie. Brzmi jak fantazja? Niekoniecznie!

Możemy krótko opisać Bitcoin w następujący sposób: jest niezależną, globalną i publiczną księgą używaną do przesyłania i przechowywania wartości.

Bitcoin i jego zalety

Bitcoin zalety

 • Jest niezależny, ponieważ żadne państwo, Bank ani instytucja nie może kontrolować ani manipulować Bitcoinem.
 • Jest globalny, ponieważ każdy może wysyłać pieniądze szybko i tanio 24/7 każdemu na ziemi.
 • Jest publicznie dostępny, ponieważ wszystkie transakcje są przechowywane we wspólnej Księdze. W tym samym czasie jest anonimowy, ponieważ każdy może uczestniczyć bez identyfikowania się.
 • Jest bezpieczny, ponieważ opiera się na kryptografii i matematyce. Wszyscy użytkownicy wspólnie podejmują decyzje dotyczące sieci i jej zasad. Nie ma banku centralnego, który mógłby drukować coraz więcej pieniędzy, aby obniżyć ich wartość.
 • Ochrona przed inflacją jest jedną z zalet kryptowaluty.

Sprawdź poniższy akapit na temat tego, dlaczego wybrać właśnie tę, a nie inną kryptowalutę.

Dlaczego Bitcoin?

Dlaczego powinienem używać Bitcoin zamiast mojej karty kredytowej / debetowej lub gotówki? Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie, ponieważ Bitcoin ma wiele różnych zastosowań. Poniżej podsumowujemy główne zalety korzystania z Bitcoin.

 • Szybkie płatności na całym świecie: dzięki temu możesz przelać pieniądze na całym świecie w ciągu zaledwie kilku sekund. Bitcoin to pierwsza waluta na świecie.
 • Bardzo niskie opłaty transakcyjne: przelew jest prawie bezwartościowy. Ponadto opłaty w sieci są dobrowolne.
 • Bitcoin jest systemem chronionym: nie może być sfałszowany i jest chroniony za pomocą matematyki i kryptografii. Obecny system finansowy jest zabezpieczony prawami, które zawsze będą zawierać luki.
 • Nie musisz ufać żadnej Osobie Trzeciej: nie ma pośrednika, który mógłby odmówić Ci transakcji lub wymagać kosztownych opłat. Wszystkie płatności są dokonywane osobiście, bez konieczności polegania na żadnej firmie. Sam zarządzasz swoimi pieniędzmi.
 • Bitcoin jest anonimowy, ale także przejrzysty: jest anonimowy, ponieważ nie musisz się identyfikować w sieci. Jest przejrzysty, ponieważ Księga wszystkich transakcji jest publicznie dostępna.
 • Sieć Bitcoin jest zdecentralizowana: cyfrowa waluta jest zdecentralizowana w taki sam sposób, jak internet. Bitcoin jest bardziej sprawiedliwy, ponieważ żadna grupa nie może go kontrolować ani manipulować.
 • Chroń swoje pieniądze przed inflacją: być może największą zaletą Bitcoin jest to, że Twoje pieniądze są chronione przed inflacją. Ma ograniczoną podaż, aby zachować wartość swoich pieniędzy.

Bitcoin – jak zacząć zarabiać?

bitcoin jak zarabiać jak zacząćOk, teraz już wiesz czym jest Bitcoin i dlaczego powinieneś go używać. Teraz nadszedł czas, aby zacząć korzystać z kryptowaluty. Jeśli zastosujesz się do naszego przewodnika z instrukcjami krok po kroku zajmie to tylko kilka minut. Po pierwsze pokażemy Ci jak stworzyć lub kupić bezpieczny portfel Bitcoin.

Następnie pomożemy Ci kupić pierwszy Bitcoin. Wkrótce wyjaśnimy, jak chronić swój portfel.

Ostatnim krokiem jest wysyłanie i odbieranie bitcoinów dzięki czemu dowiesz się jak korzystać z kryptowaluty. Pomożemy Ci całkowicie uniknąć typowych błędów początkujących. Jest to łatwiejsze niż wielu ludzi myśli o zarabianiu na Bitcoinie. Ale chodzi o Twoje pieniądze i będziesz czuł się bezpieczniej jeśli Cię poprowadzimy.

Oto cztery kroki, aby wiedzieć coś więcej na temat tego jak zacząć już dziś:

Krok 1: Utwórz portfel

Krok 2: Zdobądź Swój Pierwszy Bitcoin

Krok 3: Chroń Swoje cyfrowe waluty

Krok 4: wysyłanie i odbieranie Bitcoin

Jak widać rozpoczęcie pracy jest łatwe! W kolejnych sekcjach omówimy szczegółowo wszystkie etapy. 

Uwaga! Ważne jest, aby przeczytać informacje o bezpieczeństwie!

Portfel

Portfel Bitcoin jest niezbędny do odbierania i wysyłania bitcoinów. Portfel Bitcoin jest łatwy do stworzenia, ale istnieje wiele różnych typów z różnymi zabezpieczeniami.

portfel bitcoin jak założyćDzięki Bitcoinowi masz klucze osobiste i publiczne, które przechowujesz w portfelu. Mówiąc najprościej, Twój klucz publiczny działa jako adres e-mail, a klucz prywatny jako hasło. Oznacza to, że musisz chronić swój klucz prywatny i nie pokazywać go nikomu. Dlatego potrzebujesz bezpiecznego portfela.

Jeśli chcesz kupić Bitcoin za mniejszą kwotę możesz użyć portfela online. Jest to automatycznie tworzone po otwarciu konta na giełdzie Bitcoin. Pomożemy Ci wybrać bezpieczną wymianę.

Jednak zdecydowanie zalecamy kupowanie portfela sprzętowego jeśli chcesz kupować Bitcoin regularnie lub za dużą kwotę. Jest to najlepszy rodzaj portfela, ponieważ jest łatwy w użyciu i bardzo bezpieczny.

Jeśli tworzysz własny portfel online lub portfel w postaci aplikacji musisz wykonać kopię zapasową klucza prywatnego i zachować go w trybie offline. Nie musisz myśleć o tym z portfelem sprzętowym, ponieważ chroni on twoje prywatne klucze.

Zdobądź swój pierwszy Bitcoin

Na wstępie tego akapitu, pragniemy podzielić się z wami opiniami na temat takich programów inwestycyjnych jak Bitcoin Era czy też Bitcoin Profit. Z nimi masz ogromną możliwość zarobku bez wiedzy.

Możesz otrzymać Bitcoin na trzy różne sposoby. Najczęstszym i zwykle najłatwiejszym jest zakup bitcoina na rynku. Ale możesz także sprzedać produkt lub usługę w zamian za Bitcoin.

Trzecim sposobem jest zarabianie bitcoinów poprzez wydobycie. Następnie instalujesz oprogramowanie na swoim komputerze, aby zweryfikować transakcje i otrzymać nagrodę w bitcoinach. Jednak w górnictwie trudno jest zarabiać pieniądze a to wymaga dużej wiedzy i dużych zasobów.

Zalecamy aby kupić swój pierwszy Bitcoin na wiarygodnej giełdzie. Istnieje wiele miejsc do wyboru ale nie wszystkie są bezpieczne. Pomożemy Ci wybrać najlepszą wymianę dla ciebie. Czy po raz pierwszy kupujesz Bitcoin? Czy chcesz natychmiast kupić i przede wszystkim gdzie kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej / debetowej?

eToro czy Binance to najlepsza giełda bitcoinów / kryptowalut. Możesz kupić łatwo, natychmiast i bezpiecznie. Ich platforma wymiany otrzymała naszą najwyższą ocenę.

Chroń swoje Bitcoiny

Czy kupiłeś już Bitcoin? Jeśli odpowiedź brzmi „nie” to przewiń w górę! Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, gratulacje! Witamy w przyszłym świecie finansów w którym możesz być swoim własnym bankiem. Następnym krokiem jest zabezpieczenie Bitcoina poprzez przejęcie kontroli nad kluczami prywatnymi. Teraz potrzebujesz bezpiecznego portfela z którym pomogliśmy Ci w pierwszym etapie.

Kiedy kupujesz Bitcoin na giełdzie, pieniądze (klucz prywatny) są przechowywane na twoim koncie na giełdzie. Jest to ryzykowne, ponieważ firma przechowuje i kontroluje Twój Bitcoin.

Celem Bitcoin jest kontrolowanie i ochrona własnych pieniędzy. Jeśli przechowujesz Bitcoin na giełdzie Twoje konto może być ograniczone lub zablokowane. W najgorszym przypadku stracisz Bitcoin jeśli firma zbankrutuje. Aby był bezpieczny musisz przenieść go z giełdy do bezpiecznego portfela Bitcoin. Po zakupie na rynku zdecydowanie zalecamy przeniesienie ich do bezpiecznego portfela sprzętowego.

Wysyłaj i odbieraj

Aby się dowiedzieć, po prostu spróbuj. Musisz zrobić co najmniej jedną transakcję Bitcoin. Zalecamy wysyłanie między dwoma portfelami, aby dowiedzieć się jak wysyłać i odbierać bitcoin.

Dowiesz się o tym jeśli kupisz na giełdzie i przeniesiesz je do swojego osobistego portfela. Aby uzyskać Bitcoin musisz tylko udostępnić swój publiczny adres. Składa się z kodu między 27-34 literami i cyframi. Adres może wyglądać tak:

31Uw6L6RiIcdQgPqBkvIofH6CQ7wnMjxc

Twój klucz prywatny wygląda tak samo, ale jest krótszy. Nigdy nie udostępniaj swojego prywatnego klucza! Większość portfeli tworzy kody QR kluczy, aby ułatwić wysyłanie i odbieranie bitcoinów. Bitcoin można podzielić na jedną setną miliona (0.00000001) zwaną także Satoshi. Przekazując Bitcoin portfel zazwyczaj zaleca opłatę transakcyjną, która różni się w zależności od Rynku. Im wyższa prowizja tym szybciej kończy się transakcja.

Płacenie lub wysyłanie Bitcoinów jest również łatwe, ale wymaga jeszcze kilku kroków:

 • Otwórz portfel i przejdź do strony „Wyślij”.
 • Wprowadź publiczny adres Bitcoin odbiorcy (lub zeskanuj kod QR).
 • Wprowadź kwotę (wiele portfeli automatycznie konwertuje cenę cyfrowej waluty na zwykłe waluty).
 • Upewnij się, że adres i kwota są poprawne.
 • Wyślij!

Transakcja jest zwykle wykonywana bezpośrednio, ale może to potrwać kilka minut. Jeśli przekazujesz dużą sumę pieniędzy to powinieneś poczekać na co najmniej 6 potwierdzeń, aby mieć 99,99% pewności, że transakcja nie została anulowana. Jeśli zastosujesz się do naszych wytycznych zaczniesz zarabiać z bitcoinem bez żadnych problemów. Aby upewnić się, że niczego nie przeoczyłeś powtórzymy kilka ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Na rynku istnieje wiele giełd i usług Bitcoin. Przed ich użyciem należy dokładnie ocenić produkty i usługi. Początkujący, którzy nie są świadomi bezpieczeństwa mogą stracić pieniądze.

Czy Bitcoin jest bezpieczny?

czy bitcoin jest bezpieczny

Należy jednak pamiętać, że Bitcoin jest bezpieczny, ponieważ opiera się na matematyce. Nie da się oszukać matematyki. Ryzykujesz swoim kapitałem tylko wtedy, gdy korzystasz z niewiarygodnych Giełd i usług. Poniżej wymieniliśmy ważne informacje, aby chronić swój mały skarb. Jeśli zdajesz sobie z tego sprawę i postępujesz zgodnie z wytycznymi nie masz się czym martwić.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że transakcje nie mogą zostać zwrócone. W ten sposób działa jak cyfrowa gotówka. Oferuje on więcej swobody, ale jednocześnie większą odpowiedzialność. Po drugie, transakcja Bitcoin jest ważna tylko wtedy gdy została potwierdzona w sieci. Aby zakończyć dużą transakcję zalecamy poczekać na 6 potwierdzeń, aby być bezpiecznym. Liczba potwierdzeń jest zwykle wyświetlana w portfelu lub giełdzie.

Jest pseudo-anonimowy. Oznacza to, że możesz wysyłać i odbierać pieniądze bez ujawniania siebie. Jeśli jednak Twoja tożsamość jest powiązana z portfelem możesz dopasować wszystkie transakcje do niego. Wszystkie transakcje są przechowywane we wspólnej Księdze a użytkownicy mogą być zarówno jawni jak i Anonimowi.

Jaki portfel Bitcoin wybrać? Istnieje wiele różnych rodzajów do wyboru. Ale jeśli poważnie o tym myślisz i chcesz właściwie chronić swoje pieniądze powinieneś kupić portfel sprzętowy. Jest to najbezpieczniejszy sposób ochrony i zachowania Bitcoin. 

Istnieją setki różnych kryptowalut, a nawet więcej, które są gotowe do wymian. Po pierwsze istnieje wiele niezaufanych wymian, które nie są bezpieczne. Po drugie nigdy nie przechowuj bitcoinów na giełdzie, ale zamiast tego przenieś je do prywatnego i bezpiecznego portfela. Pod koniec przewodnika wymieniliśmy popularne giełdy, na których można łatwo i bezpiecznie kupić Bitcoin.

Aby uniknąć błędów musisz być na bieżąco. Na przykład powstaje więcej kryptowalut. Może to zmylić nowych użytkowników i prowadzić do błędów. Musisz mieć oko na takie coś jak Bitcoin cena. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej mamy wiele przyjaznych dla początkujących i szczegółowych przewodników.

Notowania Bitcoin – jak i gdzie sprawdzić?

Aktualne notowania Bitcoin sprawdzisz odwiedzając tę stronę. Znajdziesz tam również wiele szczegółowych informacji, a nawet historię ceny. Kupić go możesz na przykład na giełdzie. Kto wie, może za parę lat zostaniesz nowym milionerem?

Giełdy kryptowalut, a Bitcoin?

eToro to najlepsza giełda bitcoinów / kryptowalut. Możesz kupić Bitcoin łatwo, natychmiast i bezpiecznie. Ich platforma wymiany otrzymała naszą najwyższą ocenę. Otwórz konto i zacznij handlować już teraz! Kolejną giełdą, którą możemy gorąco polecić. Jest bardzo intuicyjna i bezpieczna.

Mamy nadzieję, że wyczerpaliśmy temat oraz pytanie zadane przez naszego czytelnika – Bitcoin jak zacząć.