Bitcoin – Jak zacząć? Poradnik dla każdego!

bitcoin jak zaczac księga

Wszyscy chwalą się, że zarabiają na Bitcoinie, a Ty nadal nie wiesz co to jest i jak ją zdobywać bądź nią obracać na giełdzie by zarobić? Sprawdź nasz poradnik!

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin był pierwszą zdecentralizowaną walutą cyfrową, zwaną także kryptowalutą. Działa jak gotówka lub złoto, które można przesyłać za pośrednictwem Internetu na całym świecie. Możesz przelać pieniądze tak łatwo, jak wysłać e-mail.

Oznacza to, że możesz wysyłać pieniądze osobiście bez pośrednika lub udziału jakiejkolwiek osoby trzeciej. Innymi słowy unikasz kosztownych prowizji i długiego oczekiwania jak w banku.

Możemy krótko opisać Bitcoin w następujący sposób: Bitcoin jest niezależną, globalną i publiczną księgą używaną do przesyłania i przechowywania wartości.

Zalety Bitcoina 

 • Jest niezależny, ponieważ żadne państwo, Bank ani instytucja nie może kontrolować ani manipulować Bitcoinem.
 • Jest globalny, ponieważ każdy może wysyłać pieniądze szybko i tanio 24/7 każdemu na ziemi.
 • Jest publicznie dostępny, ponieważ wszystkie transakcje są przechowywane we wspólnej Księdze. W tym samym czasie Bitcoin jest anonimowy, ponieważ każdy może uczestniczyć bez identyfikowania się.
 • Bitcoin jest bezpieczny, ponieważ opiera się na kryptografii i matematyce. Wszyscy użytkownicy wspólnie podejmują decyzje dotyczące sieci Bitcoin i jej zasad. Nie ma banku centralnego, który mógłby drukować coraz więcej pieniędzy, aby obniżyć ich wartość.
 • Ochrona przed inflacją jest jedną z zalet kryptowaluty. Przeczytaj o dodatkowych korzyściach i dlaczego wszyscy powinni używać Bitcoin w następnej sekcji.
 • To jest krótki opis bitcoin. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, mamy szczegółowy przewodnik na temat Bitcoin. Tam przechodzimy przez to, czym są pieniądze, skąd pochodzi Bitcoin, dlaczego kryptowaluta ma wartość i wiele więcej.

Dlaczego wybieram Bitcoin?

Dlaczego powinienem używać Bitcoin zamiast mojej karty kredytowej / debetowej lub gotówki? Istnieje wiele odpowiedzi na to pytanie, ponieważ Bitcoin ma wiele różnych zastosowań. Poniżej podsumowujemy główne zalety korzystania z Bitcoin.

 • Szybkie płatności na całym świecie: dzięki Bitcoinowi możesz przelać pieniądze na całym świecie w ciągu zaledwie kilku sekund. Bitcoin to pierwsza waluta na świecie.
 • Bardzo niskie opłaty transakcyjne: przelew Bitcoin jest prawie bezwartościowy. Ponadto opłaty w sieci są dobrowolne.
 • Bitcoin jest systemem chronionym: Bitcoin nie może być sfałszowany i jest chroniony za pomocą matematyki i kryptografii. Obecny system finansowy jest zabezpieczony prawami, które zawsze będą zawierać luki.
 • Nie musisz ufać żadnej Osobie Trzeciej: nie ma pośrednika, który mógłby odmówić Ci transakcji lub wymagać kosztownych opłat. Wszystkie płatności są dokonywane osobiście, bez konieczności polegania na żadnej firmie. Sam zarządzasz swoimi pieniędzmi.
 • Bitcoin jest anonimowy, ale także przejrzysty: jest anonimowy, ponieważ nie musisz się identyfikować w sieci Bitcoin. Jest przejrzysty, ponieważ Księga wszystkich transakcji jest publicznie dostępna.
 • Sieć Bitcoin jest zdecentralizowana: cyfrowa waluta jest zdecentralizowana w taki sam sposób, jak internet. Bitcoin jest bardziej sprawiedliwy, ponieważ żadna grupa nie może go kontrolować ani manipulować.
 • Chroń swoje pieniądze przed inflacją: być może największą zaletą Bitcoin jest to, że Twoje pieniądze są chronione przed inflacją. Bitcoin ma ograniczoną podaż, aby zachować wartość swoich pieniędzy.

Czas zacząć zarabiać na Bitcoinie!

Ok, teraz już wiesz czym jest Bitcoin i dlaczego powinieneś go używać. Teraz nadszedł czas, aby zacząć korzystać z kryptowaluty. Jeśli zastosujesz się do naszego przewodnika z instrukcjami krok po kroku zajmie to tylko kilka minut. Po pierwsze pokażemy Ci jak stworzyć lub kupić bezpieczny portfel Bitcoin. Następnie pomożemy Ci kupić pierwszy Bitcoin. Wkrótce wyjaśnimy, jak chronić swój Bitcoin.

Ostatnim krokiem jest wysyłanie i odbieranie bitcoinów dzięki czemu dowiesz się jak korzystać z kryptowaluty. Pomożemy Ci całkowicie uniknąć typowych błędów początkujących. Jest to łatwiejsze niż wielu ludzi myśli o zarabianiu na Bitcoinie. Ale chodzi o Twoje pieniądze i będziesz czuł się bezpieczniej jeśli Cię poprowadzimy. Oto cztery kroki, aby rozpocząć korzystanie z Bitcoin już dziś:

Krok 1: Utwórz portfel Bitcoin

Krok 2: Zdobądź Swój Pierwszy Bitcoin

Krok 3: Chroń Swoje Bitcoiny

Krok 4: wysyłanie i odbieranie Bitcoin

Jak widać rozpoczęcie pracy z bitcoinem jest łatwe! W kolejnych sekcjach omówimy szczegółowo wszystkie etapy. 

Uwaga! Ważne jest, aby przeczytać informacje o bezpieczeństwie!

Portfel

Portfel Bitcoin jest niezbędny do odbierania i wysyłania bitcoinów. Tworzenie portfela Bitcoin jest łatwe, ale istnieje wiele różnych typów z różnymi zabezpieczeniami.

Dzięki Bitcoinowi masz klucze osobiste i publiczne, które przechowujesz w portfelu. Mówiąc najprościej, Twój klucz publiczny działa jako adres e-mail, a klucz prywatny jako hasło. Oznacza to, że musisz chronić swój klucz prywatny i nie pokazywać go nikomu. Dlatego potrzebujesz bezpiecznego portfela Bitcoin.

Jeśli chcesz kupić Bitcoin za mniejszą kwotę możesz użyć portfela online. Jest to automatycznie tworzone po otwarciu konta na giełdzie Bitcoin. Pomożemy Ci wybrać bezpieczną wymianę Bitcoin.

Jednak zdecydowanie zalecamy kupowanie portfela sprzętowego jeśli chcesz kupować Bitcoin regularnie lub za dużą kwotę. Jest to najlepszy rodzaj portfela Bitcoin, ponieważ jest łatwy w użyciu i bardzo bezpieczny.

Jeśli tworzysz własny portfel online lub portfel w postaci aplikacji musisz wykonać kopię zapasową klucza prywatnego i zachować go w trybie offline. Nie musisz myśleć o tym z portfelem sprzętowym, ponieważ chroni on twoje prywatne klucze.

Zdobądź swój pierwszy Bitcoin

Na wstępie tego akapitu, pragniemy podzielić się z wami opiniami na temat takich programów inwestycyjnych jak Bitcoin Era czy też Bitcoin Profit. Z nimi masz ogromną możliwość zarobku bez wiedzy.

Możesz otrzymać Bitcoin na trzy różne sposoby. Najczęstszym i zwykle najłatwiejszym jest zakup bitcoina na rynku. Ale możesz także sprzedać produkt lub usługę w zamian za Bitcoin.

Trzecim sposobem jest zarabianie bitcoinów poprzez wydobycie bitcoinów. Następnie instalujesz oprogramowanie na swoim komputerze, aby zweryfikować transakcje i otrzymać nagrodę w bitcoinach. Jednak w górnictwie trudno jest zarabiać pieniądze a to wymaga dużej wiedzy i dużych zasobów.

Zalecamy aby kupić swój pierwszy Bitcoin na wiarygodnej giełdzie. Istnieje wiele miejsc do wyboru ale nie wszystkie są bezpieczne. Pomożemy Ci wybrać najlepszą wymianę dla ciebie. Czy po raz pierwszy kupujesz Bitcoin? Czy chcesz natychmiast kupić Bitcoin za pomocą karty kredytowej / debetowej?

Otrzymasz pomoc w tym wszystkim w naszym Przewodniku dla początkujących na temat giełd bitcoinowych. Sprawdziliśmy i porównaliśmy wszystkie najlepsze giełdy. Istnieją proste instrukcje krok po kroku. Czy chcesz natychmiast kupić Bitcoin? Nie ma problemu →

[nasz link] eToro to najlepsza giełda bitcoinów / kryptowalut. Możesz kupić Bitcoin i kryptowalutę łatwo, natychmiast i bezpiecznie. Ich platforma wymiany otrzymała naszą najwyższą ocenę.

Chroń swoje Bitcoiny

Czy kupiłeś już Bitcoin? Jeśli odpowiedź brzmi “nie” to przewiń w górę! Jeśli odpowiedź brzmi “tak”, gratulacje! Witamy w przyszłym świecie finansów w którym możesz być swoim własnym bankiem.

Następnym krokiem jest zabezpieczenie bitcoina poprzez przejęcie kontroli nad kluczami prywatnymi. Teraz potrzebujesz bezpiecznego portfela Bitcoin z którym pomogliśmy Ci w pierwszym etapie.

Kiedy kupujesz Bitcoin na giełdzie, pieniądze (klucz prywatny) są przechowywane na twoim koncie na giełdzie. Jest to ryzykowne, ponieważ firma przechowuje i kontroluje twój Bitcoin.

Celem Bitcoin jest kontrolowanie i ochrona własnych pieniędzy. Jeśli przechowujesz Bitcoin na giełdzie Twoje konto może być ograniczone lub zablokowane. W najgorszym przypadku stracisz Bitcoin jeśli firma zbankrutuje.

Aby Bitcoin był bezpieczny musisz przenieść go z Giełdy do bezpiecznego portfela Bitcoin. Po zakupie bitcoina na rynku zdecydowanie zalecamy przeniesienie ich do bezpiecznego portfela sprzętowego.

Wysyłaj i odbieraj

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się o Bitcoin jest użycie Bitcoin. Dlatego musisz zrobić co najmniej jedną transakcję Bitcoin. Zalecamy wysyłanie bitcoinów między dwoma portfelami, aby dowiedzieć się jak wysyłać i odbierać bitcoiny.

Dowiesz się o tym jeśli kupisz bitcoiny na giełdzie i przeniesiesz je do swojego osobistego portfela Bitcoin. Aby uzyskać Bitcoin musisz tylko udostępnić swój publiczny adres Bitcoin. Składa się z kodu między 27-34 literami i cyframi. Adres może wyglądać tak:

31Uw6L6RiIcdQgPqBkvIofH6CQ7wnMjxc

Twój klucz prywatny wygląda tak samo, ale jest krótszy. Nigdy nie udostępniaj swojego prywatnego klucza! Większość portfeli tworzy kody QR kluczy, aby ułatwić wysyłanie i odbieranie bitcoinów.

Bitcoin można podzielić na jedną setną miliona (0.00000001) zwaną także Satoshi. Przekazując Bitcoin portfel zazwyczaj zaleca opłatę transakcyjną, która różni się w zależności od Rynku. Im wyższa prowizja tym szybciej kończy się transakcja.

Liczba sklepów i usług akceptujących Bitcoin rośnie każdego roku. Płacenie lub wysyłanie bitcoinów jest również łatwe, ale wymaga jeszcze kilku kroków:

Otwórz portfel i przejdź do strony”Wyślij”.

Wprowadź publiczny adres Bitcoin odbiorcy (lub zeskanuj kod QR).

Wprowadź kwotę (wiele portfeli automatycznie konwertuje cenę bitcoina na zwykłe waluty).

Upewnij się, że adres i kwota są poprawne.

Wyślij!

Transakcja jest zwykle wykonywana bezpośrednio, ale może to potrwać kilka minut. Jeśli przekazujesz dużą sumę pieniędzy to powinieneś poczekać na co najmniej 6 potwierdzeń, aby mieć 99,99% pewności, że transakcja nie została anulowana.

Jeśli zastosujesz się do naszych wytycznych zaczniesz zarabiać z bitcoinem bez żadnych problemów. Aby upewnić się, że niczego nie przeoczyłeś powtórzymy kilka ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa.

Na rynku istnieje wiele giełd i usług Bitcoin. Przed ich użyciem należy dokładnie ocenić produkty i usługi. Początkujący, którzy nie są świadomi bezpieczeństwa mogą stracić pieniądze.

Należy jednak pamiętać, że Bitcoin jest bezpieczny, ponieważ opiera się na matematyce. Nie da się oszukać matematyki. Podobnie nie można oszukać Bitcoin. Ryzykujesz swoim bitcoinem tylko wtedy, gdy korzystasz z niewiarygodnych Giełd i usług.

Poniżej wymieniliśmy ważne informacje, aby chronić swój Bitcoin. Jeśli zdajesz sobie z tego sprawę i postępujesz zgodnie z wytycznymi nie masz się czym martwić.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że transakcje Bitcoin nie mogą zostać zwrócone. W ten sposób działa jak cyfrowa gotówka. Bitcoin oferuje więcej swobody, ale jednocześnie większą odpowiedzialność.

Po drugie, transakcja Bitcoin jest ważna tylko wtedy gdy została potwierdzona w sieci. Aby zakończyć dużą transakcję zalecamy poczekać na 6 potwierdzeń, aby być bezpiecznym. Liczba potwierdzeń jest zwykle wyświetlana w portfelu lub giełdzie.

Bitcoin jest pseudo-anonimowy. Oznacza to, że możesz wysyłać i odbierać pieniądze bez ujawniania siebie. Jeśli jednak Twoja tożsamość jest powiązana z portfelem możesz dopasować wszystkie transakcje do niego. Wszystkie transakcje są przechowywane we wspólnej Księdze a użytkownicy mogą być zarówno jawni jak i Anonimowi.

Istnieje wiele różnych rodzajów portfeli Bitcoin do wyboru. Ale jeśli poważnie myślisz o Bitcoinie i chcesz właściwie chronić swoje pieniądze powinieneś kupić portfel sprzętowy. Jest to najbezpieczniejszy sposób ochrony i zachowania Bitcoin. 

Istnieją setki różnych kryptowalut, a nawet więcej wymian. Po pierwsze istnieje wiele niezaufanych wymian, które nie są bezpieczne. Po drugie nigdy nie przechowuj bitcoinów na giełdzie, ale zamiast tego przenieś je do prywatnego i bezpiecznego portfela. Pod koniec przewodnika wymieniliśmy popularne giełdy, na których można łatwo i bezpiecznie kupić Bitcoin.

Aby uniknąć błędów musisz być na bieżąco. Na przykład powstaje więcej kryptowalut a niektórzy używają Bitcoin w swojej nazwie. Może to zmylić nowych użytkowników i prowadzić do błędów.

Musisz mieć oko na cenę Bitcoin i inne ceny kryptowalut. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej mamy wiele przyjaznych dla początkujących i szczegółowych przewodników. Bitcoin to tylko jedna z wielu kryptowalut. Dowiedz się czegoś nowego przeczytaj jeden z naszych przewodników!

Jak sprawdzić notowania Bitcoin?

W celu sprawdzenia aktualnych notowań bitcoin odwiedź tę stronę. Zawiera szczegółowe informacje na temat notowań bitcoin.

Możesz łatwo, szybko i tanio przelać pieniądze. Nie ma ograniczeń geograficznych ani czasu zamknięcia. Każda osoba na Ziemi może przelać pieniądze 24/7 za bardzo niskie prowizje. Mamy wiele przewodników i recenzji, które pomogą Ci poruszać się po przestrzeni kryptograficznej.

Teraz nadszedł czas, aby zacząć korzystać z Bitcoin! Kup Teraz Bitcoin →

Rodzaje Giełd kryptowalutowych, a Bitcoin?

eToro to najlepsza giełda bitcoinów / kryptowalut. Możesz kupić Bitcoin i kryptowalutę łatwo, natychmiast i bezpiecznie. Ich platforma wymiany otrzymała naszą najwyższą ocenę. Otwórz konto i zacznij handlować już teraz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

superbetinx.com - Trbet -

Anadolucasino

- casinomeritroyal.com